اطلاعیه بازنگری طرح توسعه و عمران (جامع) شهر فیروزکوه

بدینوسیله به اطلاع شهروندان عزیز فیروزکوهی می رساند پس از پیگیری ها و جلسات متعدد کارشناسی در نهایت بر اساس نامه شماره 1403/1/8395 مورخ 1403/02/29 استاندار محترم تهران، بازنگری طرح توسعه و عمران (جامع) شهر فیروزکوه پس از بررسی، به تصویب رسیده و ابلاغ گردیده است.
ضمناً مقرر گردید با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان و دفتر فنی استانداری تهران، حداکثر تا سه ماه آینده، شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه پیگیری های لازم را جهت انتخاب مشاور برای تهیه بازنگری طرح تفصیلی جدید به عمل آورند.

برگزاری پنجمین نشست مجمع کمیسیون های معماری و شهرسازی شهرهای استان تهران در فیروزکوه

پنجمین نشست مجمع کمیسیون های معماری و شهرسازی شهرهای استان تهران در فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، فرماندار فیروزکوه، مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، رئیس و اعضای کمیسیون های معماری و شهرسازی شوراهای شهر و معاونین شهرسازی شهرداری شهرهای استان تهران در پنجمین مجمع کمیسیون های معماری و شهرسازی شهرهای استان تهران به میزبانی فیروزکوه حضور داشتند.

آسیب شناسی و تأثیر تقسیمات سیاسی بر نظام توسعه شهری استان تهران و بررسی حرایم زیرساخت های شهری از موضوعاتی بود که در این نشست طرح و بررسی شد.

 

اطلاعیه دفترچه تعرفه عوارض سال 1403 شهرداری فیروزکوه

به اطلاع عموم شهروندان میرساند دفترچه تعرفه عوارض سال 1403 شهرداری فیروزکوه برابر قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر و انتخاب شهرداران و رعایت دستورالعمل های مربوطه، تهیه و تصویب گردید.

شهروندان محترم میتوانند جهت رویت تعرفه عوارض سال 1403 شهرداری فیروزکوه به آدرس سایت شهرداری به نشانی www.firuzkuh.ir مراجعه نمایند.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه

سخنرانی شهردار فیروزکوه در کارگاه آموزشی نمایشگاه شهریران مصلی امام خمینی(ره) تهران

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، نخستین نمایشگاه شهریران در مصلی امام خمینی(ره) تهران با حضور وزیر کشور افتتاح شد که احمد وحیدی وزیر کشور در مراسم افتتاحیه بر حفظ هویت ایرانی و اسلامی در مدیریت شهری و ساختمان سازی و پیشبرد مدیریت شهری متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی، تأکید کرد.

علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه به عنوان سخنران مدعو در کارگاه علمی و آموزشی نمایشگاه در خصوص بحران سیل در مدیریت شهری به ایراد سخن پرداخت.

نخستین نمایشگاه شهریران یکم تا سوم بهمن ماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران با حضور شهرداری‌ها و شرکت های دانش بنیان برپا است.

مدیریت شهری، تامین مالی و سرمایه گذاری شهری، مبلمان و طراحی شهری، ماشین آلات و خدمات شهری، تاسیسات و تجهیزات شهری، بازآفرینی شهری، پایش و پردازش تصویری، ترافیک و حمل و نقل پاک و هوشمند، مدیریت پسماند و بازیافت، مسکن سازی و مصالح نوین ساختمانی، سامانه‌ها و سکوهای هوشمند مدیریت شهری، ایمنی، آتش نشانی و مدیریت بحران، فضای سبز، محیط زیست و مدیریت هوشمند آب محورهای این نمایشگاه است.

بررسی میدانی اقدامات شهرداری برای ساماندهی و بهره برداری یکطرفه از محور ۱۸ متری فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، پیرو مصوبات دهمین جلسه شورای ترافیک فیروزکوه، مسئولان شهرستان آخرین اقدامات شهرداری برای ساماندهی و بهره برداری یکطرفه از محور ۱۸ متری فیروزکوه را به صورت میدانی بررسی کردند.

محمد حیدری‌منش فرماندار فیروزکوه به همراه حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، شهردار فیروزکوه، عضو شورای اسلامی شهر، رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری و دیگر مسئولان با حضور میدانی در سطح شهر، طرح ساماندهی و بهره برداری یکطرفه محور ۱۸ متری فیروزکوه را بررسی کردند.

در جلسه شورای ترافیک مقرر شده بود مشکلاتی که در جلسه کارشناسی اعلام شد، توسط سازمان حمل‌ونقل شهرداری برطرف شود تا سه ماه آینده این محور ساماندهی شده و بحث ترافیک داخل شهر برطرف گردد که با توجه به دغدغه مردم در خصوص ترافیک داخل شهر فیروزکوه و انجام اقدامات عمرانی و ترافیکی توسط شهرداری و سازمان حمل و نقل شهرداری در منطقه خط مثلث و محور ۱۸ متری، امروز به صورت میدانی این اقدامات و طرح کارشناسی، بررسی شد.

حضور میدانی مسئولان و بررسی مشکلات مردمی در ۱۷۶ واحدی شهرک ایثار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مسئولان شهرستان در بازدیدی میدانی، مشکلات مردمی در ۱۷۶ واحدی شهرک ایثار فیروزکوه را بررسی کردند.

محمد حیدری‌منش فرماندار فیروزکوه ظهر روز یک شنبه یکم بهمن ماه با همراهی حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان، شهردار فیروزکوه، مشاور شهردار و رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری و دیگر مسئولان به صورت میدانی از ساختمان های ۱۷۶ واحدی شهرک ایثار به منظور بررسی مسائل و مشکلات ساکنین این مناطق بازدید کردند.

با عنایت به اینکه اهالی شریف این مناطق درخواست‌هایی را در ملاقات‌های مردمی و مطالباتی را در راستای بهبود فضای بهداشتی و فاضلاب شهری داشتند که مقرر شد تا اجرای کامل طرح فاضلاب شهری پس از تخصیص اعتبار با پیگیری قضایی ساکنین، نواقص ساختمانی بررسی و موارد خدمات شهری در درخواستی به شهرداری برای اجرا اعلام گردد تا بخشی از این مطالبات رفع گردد.

گفتنی است اجرای طرح فاضلاب شهری جزو درخواست های مردمی و اولویت های دولت است که پس از تخصیص اعتبار در سطح شهر اجرایی خواهد شد.

در منطقه ۱۷۶ واحدی نیز قبلا لوله گذاری انجام شده و اجرای کامل خط انتقال به تصفیه خانه و یا پکیج موقت مشکل اهالی را برطرف خواهد کرد که پیگیری لازم برای تسریع در انجام این موارد انجام شد.

بازدید مسئولان شهرستان از پایگاه موقت انتقال خون در فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، محمد حیدری‌منش فرماندار فیروزکوه به همراه حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، شهردار فیروزکوه، عضو شورای اسلامی شهر، رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری و دیگر مسئولان با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه از پایگاه موقت انتقال خون بازدید کردند.

گفتنی است، پایگاه موقت انتقال خون با هماهنگی هلال احمر و مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان به مدت دو روز از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ الی ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۵ در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه مستقر می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که همراه داشتن کارت ملی برای اهدای خون، الزامی است.

استقبال مردم از رییس جمهور پرشور بود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مراسم استقبال و حضور رئیس جمهور در فیروزکوه به خبرنگاران گفت: تمامی حوزه های خدمات شهری، آتش نشانی، عمرانی، حراست ، روابط عمومی طی سه روز گذشته به طور شبانه روزی فعال بودند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده، توضیح داد: پاکسازی محیط شهری ، پاکسازی محیط اطراف دانشگاه،آماده سازی سالن جایگاه ، نصب و اطلاع رسانی بنرها، اطلاع رسانی فضای مجازی، برخی از اقدامات انجام شده است.

شهردار فیروزکوه ادامه داد: برای اجرای اموری مانند پذیرایی و اسکان که در این مراسم از مجموعه اداری شهرداری هم کمک گرفتیم و برخی از موارد را با دستگاه‌های دیگر هماهنگ کردیم.

صادقی از استقبال پر شور شهروندان در این آیین خبرداد و اظهار داشت: استقبال شهروندان خوب و در حد شهرستان بود.

وی ادامه داد: در ابتدا مقرر شد که دیدار رئیس جمهور با نخبگان باشد و با تصمیمی که برای ملاقات عموم گرفته شد صدها صندلی به ظرفیت محل برگزاری مراسم، سالن ورزشی دانشگاه آزاد اضافه وسکوهای کنار سالن نیز در اختیار شهروندان قرار گرفت.

شهردار فیروزکوه افزود: هزاران نفر از شهروندان ولایتمدار برای استقبال از رئیس جمهور در سالن و تعداد زیادی از شهروندان در محوطه بیرونی حضور داشتند .

صادقی گفت: برای تردد و حمل و نقل شهروندان ۵۰ دستگاه تاکسی تامین شد و دو پارکینگ هم در محوطه بیرون دانشگاه آزاد برای پارک خودروها تامین و راه اندازی شد تا شهروندان بتوانند خودورهای خود را پارک کنند.

عملیات شبانه برف‌روبی در شهر فیروزکوه / تردد در جریان است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در پی بارش برف در شب گذشته، عملیات برف‌روبی و پاکسازی مسیرهای اصلی و فرعی سطح شهر انجام شد.

خوشبختانه با تلاش عوامل پرتلاش خدمات شهری شهرداری فیروزکوه تمام مسیرهای اصلی باز و تردد در جریان است.

در صورت مشاهده گرفتگی معابر ضمن حفظ صبوری با شماره 02176442898 خدمات شهری شهرداری فیروزکوه تماس گرفته تا نزدیکترین اکیپ در حال فعالیت در محدوده حاضر و نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

در حوزه ساماندهی سگ های بلاصاحب تا شش ماه آتی به استاندارد و نرمال خواهیم رسید

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه در برنامه تهران 20 در خصوص ساماندهی سگ های بلاصاحب اظهار کرد: چند سالی بحث حمایت از سگ های بلاصاحب باعث شد شهرداری ها در این حوزه کمتر فعالیت کنند؛ تقریبا یکسال است این برنامه را از طریق شرکت طرف قرارداد پیگیری کردیم.

وی افزود: بخشنامه و دستورالعملی در این زمینه وجود دارد که بر اساس آن بحث زنده گیری و ساماندهی سگ های سطح شهر انجام می شود؛ این شرکت متخصصانی دارد که بررسی لازم را انجام می دهند؛ سگ ها اگر نژاد خوبی داشته باشند به کسانی که نیاز دارند تحویل داده می شود؛ سگ هایی که بیمار باشند و قابلیت نگهداری نداشته باشند مرگ با ترحم طبق دستورالعمل انجام می شود.

شهردار فیروزکوه با تأکید بر اینکه پروسه ساماندهی سگ های بلاصاحب در حال انجام است، خاطرنشان کرد: حضور سگ های بلاصاحب در سطح شهر محدود شده و این امر کنترل شده است؛ قطعاً این کاری نیست که یک شبه انجام شود و باید ادامه دار هم باشد؛ امیدواریم تا شش ماه آینده به استاندارد موجود برسیم و باید این نکته را مدنظر داشت که نمی توان سگ ها را از چرخه طبیعت حذف کرد.

صادقی تصریح کرد: شرکت طرف قرارداد سگ های جمع آوری شده را توسط متخصص دامپزشکی که در اختیار دارد، تزریق یکسری واکسن ها و عقیم سازی را انجام می دهد که زاد و ولد کنترل شود؛ سگ های نژاد دار به دامداران یا کسانی که نیاز به سگ نگهبان دارند تحویل داده می شود.

هزینه کرد 25 میلیارد تومانی برای آسفالت معابر شهری فیروزکوه

علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه در برنامه تهران 20 در خصوص نهضت مسکن ملی اظهار کرد: در فاز اول کمکی که توانستیم انجام دهیم، 15 هکتار در کمیسیون ماده 5 مصوب و طراحی شد و به محدوده شهری الحاق گردید. وی افزود: از سوی راه و شهرسازی تفکیک ها صورت گرفته است؛ قاعدتاً چون ثبت نام ها انجام شده باید توزیع زمین صورت گیرد و این امر از سوی راه و شهرسازی انجام می شود.

شهردار فیروزکوه خاطرنشان کرد: حدود 100 هکتار نیز پیش بینی شده و مطالعات آن در حال انجام است تا به محدوده شهری الحاق شود؛ امیدواریم این منطقه نیز تفکیک گردد و به افراد واجد شرایط واگذار شود.

صادقی در خصوص آسفالت معابر که از وظایف شهرداری است، بیان کرد: در سال گذشته و امسال 25 میلیارد تومان برای آسفالت معابر اعتبار تخصیص داده شد و حدود 5 میلیارد تومان هم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام داد؛ در بودجه سال آینده برای آسفالت معابر، 15 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی تأکید کرد: در فیروزکوه به دلیل این امر بیشتر لکه گیری در معابر صورت می گیرد چون این نگرانی وجود دارد روکش آسفالت انجام دهیم و بعد طرح شبکه فاضلاب شهری اجرا شود، آسفالت کل منطقه مجدد تخریب می شود و هزینه هدر می رود؛ تقاضای ما از آب و فاضلاب شهری این است که زودتر منابعی را تأمین کرده و طرح شبکه فاضلاب شهری را به سرانجام برسانند تا بعد از روکش برخی از معابر، درگیر حفاری و هدررفت منابع نشویم.

لزوم رفع مشکل استعلام حریم کیفی محیط زیست نسبت به انهار سطح شهر

علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه در خصوص استعلام حریم کیفی محیط زیست در حوزه انهار سطح شهر، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که ما در فیروزکوه داریم بحث استعلام حریم کیفی محیط زیست نسبت به انهار در سطح شهر است؛ از وسط نهر تا 150 متر به طرفین حریم کیفی تعریف شده است و مردم ساخت و ساز نمی توانند انجام دهند.

وی همچنین گفت: این مسئله نه برای شهر فیروزکوه بلکه برای شهرهای دیگر استان نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است.

شهردار فیروزکوه اشاره داشت: مقرر شد این بخشنامه اصلاح گردد ولیکن زمان بر شده و مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است؛ خواهشمندیم افراد متولی در سازمان حفاظت محیط زیست، این امر را رسیدگی و پیگیری نمایند.

تجلیل از کارکنان بازنشسته شهرداری فیروزکوه در گردهمایی کارکنان شهرداری

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، گردهمایی کارکنان و مراسم تجلیل از بازنشستگان شهرداری فیروزکوه برگزار شد.

شهردار فیروزکوه در حاشیه این مراسم گفت: در گردهمایی کارکنان، از سه نیروی بازنشسته خدمات شهری فیروزکوه با حضور مسئولان شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و خانواده‌های کارکنان شهرداری تقدیر شد.

علیرضا صادقی افزود: این مراسم برای دومین سال متوالی برگزار شد و از زحمات همه همکاران تقدیر شد.

اهدای جوایز و تقدیر از بانوان به مناسبت گرامیداشت هفته زن و مادر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

هرس دو هزار اصله درخت در سطح شهر فیروزکوه / پلاک کوبی درختان سطح شهر در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، باطبی، مسئول فضای سبز شهرداری فیروزکوه در خصوص هرس درختان در فیروزکوه، اظهار کرد: از اواسط پائیز نسبت به هرس درختان سطح شهر به منظور فرم دهی، زیباسازی، احیا و جوان سازی، حذف شاخه های پیر و آفت زده و بیمار اقدام نمودیم که تاکنون حدود دو هزار اصله درخت هرس شده است.

وی در ادامه افزود: همچنین ادامه هرس در دستور کار قرار دارد که تا اواسط بهمن ماه انجام می شود؛ علاوه بر آن نسبت به پلاک کوبی الکترونیکی درختان که حدود هشت هزار اصله درخت در سال های قبل اقدام شده و برای پنج هزار اصله درختان باقیمانده که می توانند پلاک کوبی شوند در سال 1403 انجام خواهد شد.

باطبی همچنین در خصوص هدف از پلاک کوبی درختان، خاطرنشان کرد: هدف از پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان سطح شهر و باغات سطح شهر جلوگیری از قطع بی رویه درختان و شناسایی کلیه درختان سطح شهر جهت احیا و توسعه فضای سبز سطح شهر است.

 

انتصاب اعضای هیأت امنای یادمان شهدای گمنام‌ پارک امیری فیروزکوهی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در جلسه ای که با حضور حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان، خانجانی رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شرق تهران و مدیر مرکز حفظ آثار شهرستان در شهرداری فیروزکوه برگزار شد، اعضای هیأت امنای یادمان شهدای گمنام‌ پارک امیری فیروزکوهی معرفی و منصوب شدند.

طی احکامی علیرضا صادقی به عنوان رئیس هیأت امنا، حاج آقا معینی، اسماعیل سراج، سید امین حسینی، عباس شجاع، خانم چهارپاشلو، علی آهنگر و امین سراج به مدت 3 سال به عنوان اعضای هیأت امنای یادمان شهدای گمنام‌ پارک امیری فیروزکوهی منصوب شدند.

۴۰ راننده تاکسی شهری فیروزکوه بیمه ندارند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مهدی باطبی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت بیمه رانندگان تاکسی شهری در شهر فیروزکوه اظهار کرد: در سطح شهر فیروزکوه ۱۱۲ خودروی تاکسی فعال داریم که قریب به ۴۰ نفر از رانندگان آنها فاقد بیمه هستند و در خودروهای دیزل و وانت‌بارها حدود ۱۰۰ نفر فاقد بیمه هستند، چرا که سازمان تامین اجتماعی از سال ۱۳۹۲-۱۳۹۱ بیمه رانندگان را متوقف کرده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی اجازه صدور بیمه تامین اجتماعی برای رانندگان را نداده است، عنوان کرد: با احتساب در سطح کشور قریب به ۵۰ هزار راننده در حوزه حمل بار و مسافر شامل رانندگان وانت‌بار، خودروهای دیزل و کامیون بیمه ندارند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه بیان کرد: با برگزاری چندین جلسه بین وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی، اواخر سال گذشته از همه شهرداری‌ها یا سازمان‌های مربوطه خواسته شد لیست کامل رانندگان فاقد بیمه در حوزه حمل بار و مسافر را در سامانه‌ معرفی شده ثبت کنند که این اقدام در فیروزکوه انجام شد.

باطبی تصریح کرد: با توجه به پایش انجام شده و اطلاعاتی که از وزارت کشور داریم، به نظر می‌رسد برای سال آینده شاهد اتفاق خوبی در حوزه تامین اجتماعی باشیم.

وی تاکید کرد: تلاش داریم سال‌هایی که رانندگان فاقد بیمه بوده‌اند را برای آن‌ها لحاظ کنیم و امیدواریم تامین اجتماعی این اقدام را انجام دهد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه گفت: بر اساس استاندارد به ازای هر ۳۰۰ نفر یک تاکسی مورد نیاز است، بنابراین برای جمعیت ۱۸ هزار نفری فیروزکوه در مجموع ۶۰ خودروی تاکسی شهری نیاز است که اکنون ۱۱۲ خودروی فعال در سطح شهر داریم.

باطبی خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر در شرایط فعلی ما تاکسی شهری مازاد داریم که قطعاً ناوگان جدید نیاز نخواهیم داشت.

حضور میدانی مسئولان شهری در سطح شهر فیروزکوه جهت امدادرسانی در سیل و انجام اقدامات لازم

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در پی بارش شدید باران، منطقه جاده قدیم مازندران، خیابان پاسداران و برخی از معابر شهر فیروزکوه درگیر سیل و نهرهای سطح شهر نیز سیلابی شد.

از لحظات ابتدایی وقوع سیل تاکنون مسئولان شهری و امدادگران در سطح شهر حضور دارند و مشغول انجام اقدامات لازم برای مقابله با سیل و کمک به شهروندان هستند.

ارائه خدمات سرویس مدارس در فیروزکوه با ۷۰ راننده متقاضی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مهدی باطبی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت سرویس مدارس در شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: پیرو آئین‌نامه‌های سرویس مدارس مصوب سال ۹۲ که توسط انجمن اولیاء و مربیان کشور و سازمان شهرداری‌های کشور تهیه شده، هر ساله بابت سرویس مدارس اقدام می‌کنیم؛ در سال ۹۶ سامانه‌ای در کنار این آئین‌نامه توسط سازمان شهرداری‌ها و انجمن اولیاء و مربیان کشور به نام سامانه سپند طراحی و راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: در این سامانه اولیاء، رانندگان، مدیران مدارس، آموزش و پرورش، سازمان حمل و نقل و… موظف هستند بر اساس کد کاربری که داده شده ثبت‌نام نمایند؛ علت این است که موقعیت زندگی دانش‌آموز، موقعیت مدرسه او کجاست تا بر اساس آن راننده انتخاب شود تا فاصله مکانی دانش‌آموزان برای راننده طولانی نباشد؛ همچنین از این طریق بتوانیم رانندگان را پایش کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه افزود: در خصوص انتخاب رانندگان برای سرویس مدارس مدارکی که از فرد مورد نظر دریافت می‌شود بسیار سختگیرانه است، بر اساس مدارکی همچون عدم سوء پیشینه، کارت سلامت، شهرتی که در شهر دارند و غیره رانندگان پایش می‌شوند تا فرزندان در اختیار افراد مطمئنی باشند.

باطبی همچنین تاکید کرد: در سال ۹۷ سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه به دلیل عملکرد خوب در بحث سامانه سپند و سرویس مدارس در سطح استان تهران رتبه نخست را کسب کردیم، امسال با توجه به اینکه دو سال و نیم مدارس به دلیل شرایط کرونایی تعطیل بود، به جد از فروردین ماه شروع کردیم و به رانندگان برای ثبت نام فراخوان دادیم؛ در خصوص متقاضیان استفاده از سرویس مدارس هم فراخوان دادیم، مدیران مدارس نیز کمک کردند تا لیست دانش‌آموزان متقاضی را راحت‌تر بدست بیاوریم تا بتوانیم شرایط ایده‌آلی را برای سرویس مدارس در سال تحصیلی جاری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به لیستی که مدیران مدارس و آموزش و پرورش به ما داده است تقریباً ۷۰۰ دانش‌آموز را در سطح شهر فیروزکوه و ۲۲ مدرسه آن باید پوشش دهیم؛ بعد از ثبت‌نام دانش‌آموزان نوبت به رانندگان سرویس مدارس است، در حال حاضر نزدیک به ۷۰ راننده در سازمان مدیریت حمل و نقل ثبت نام کردند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه با اشاره به اینکه دو شرکت حائز شرایط در بحث سرویس مدارس به مردم معرفی شدند، بیان کرد: بر اساس اقداماتی که انجام شد، رانندگان موظف هستند از طریق این شرکت‌ها اقدام کنند، به سازمان حمل و نقل مراجعه می‌کنند و مدارک را تکمیل می‌کنند و ما پروانه فعالیت را صادر می‌کنیم؛ دانش‌آموزان نیز به همین صورت به دو شرکت سرویس مدارس که مورد تائید آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل هستند و همچنین دارای مجوز فعالیت در این حوزه هستند، مراجعه می‌کنند و آنجا نیز ثبت‌نام می‌کنند تا از خدمات سرویس مدارس استفاده نمایند.

باطبی در ادامه در خصوص نرخ سرویس مدارس، تصریح کرد: در شهر فیروزکوه چهار مسیر تعریف کردیم که یکی محدوده شهر، دیگری در محدود دشت ناصر و دو مسیر دیگر که قیمت‌ها ۲۰ روز در ماه (روزهای استاندارد ۲۲ روز است) محاسبه شده است؛ با توجه به اینکه دو روز از روزهای هر ماه کم کردیم در فروردین ماه تقسیم خواهد شد یعنی رانندگان در فروردین ماه بخاطر اینکه دو روز در هر ماه کسر شده است، به صورت کامل حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: اقدامات ترافیکی هم از ۱۵ شهریور توسط نیروهای سازمان حمل و نقل شهرداری اجرا خواهد شد؛ ایمن‌سازی معابر، خط‌کشی معابر، خط‌کشی عابرپیاده و… از جمله این اقدامات خواهد بود تا بتوانیم فضای ایمنی را برای دانش‌آموزان محیا سازیم.

معرفی مدیران و کارمندان نمونه فیروزکوه در سال 1402 / علیرضا صادقی برای دومین سال متوالی به عنوان مدیر نمونه فیروزکوه معرفی شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در پایان همایش تبیینی دولت اسلامی و مراسم تجلیل از مدیران و کارکنان نمونه شهرستان فیروزکوه که با حضور مشاور استاندار و مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد استانداری تهران، فرماندار و اعضای شورای تأمین، مدیران و کارکنان ادارات در سالن آفرینش فیروزکوه برگزار شد، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه برای دومین سال متوالی به عنوان یکی از مدیران نمونه ادارات شهرستان معرفی شد.

مدیران نمونه با ارزیابی و بررسی اقدامات توسط فرمانداری و رعایت اصول دولت مردمی، تکریم ارباب رجوع، وظیفه شناسی، تعهد و تخصص در انجام خدمات معرفی شدند.

در حوزه مدیریت شهری و روستایی، شهردار فیروزکوه؛ در حوزه فرهنگی و اجتماعی مدیر آموزش و پرورش، در حوزه امداد و نجات رئیس جمعیت هلال احمر، در حوزه امور زیر بنایی و زیرساخت رئیس پخش فرآورده های نفتی، در حوزه اقتصادی رئیس اداره صمت، در حوزه دستگاه‌های حمایتی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و در حوزه سلامت و درمان رئیس درمانگاه تامین اجتماعی به عنوان مدیران نمونه شهرستان معرفی و با اهدا لوح سپاس تقدیر شدند.

همچنین آقای سید محمد جواد حسینی و خانم پاکروان به عنوان کارمندان نمونه شهرداری فیروزکوه معرفی و با اهدا لوح سپاس تقدیر شدند.

در حوزه فرهنگ شهری فیروزکوه اقدامات خوبی صورت گرفته است / هوشمندسازی در خدمات‌رسانی به مردم موثر است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، محمد حیدری منش، فرماندار شهرستان فیروزکوه در مراسم افتتاح پروژه های شهری اظهار کرد: اینکه امروز ما با آرامش در اینجا جشن خدمت‌رسانی به مردم را برگزار می‌کنیم مدیون خون شهدایی همچون شهید رجایی و باهنر است؛ شهرداری‌ها به عنوان متولی بحث مدیریت شهری در همه شئون زندگی شهروندان نقش دارند.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ، در حوزه عمرانی و اجتماعی شهرداری باید صاحب اثر و صاحب اراده باشد؛ از این جهت اقدامات خوبی در سطح شهر فیروزکوه با همکاری دستگاه‌های مختلف انجام شده است؛ همکاران در شورای اسلامی شهر و اقداماتی که شهردار با ذوق و سلیقه خوب مسائل را در شورای تأمین شهرستان پیگیر بودند، تا اقداماتی در شهرستان انجام شود که مبنای خدمت‌رسانی و تراز آن را افزایش دهد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه اشاره داشت: شاید یک روزی دغدغه مردم در شهر فیروزکوه این بود که آسفالت انجام شود و امروز مطالبه پارک بانوان را دارند؛ امروز مطالبات افزایش یافته است؛ در حوزه فرهنگ شهری نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حیدری منش افزود: مراسمی که برای عید بزرگ غدیر برگزار شد مراسم وزینی بود و به شخصه شهرداری را بیشتر صاحب نقش در حوزه فرهنگ شهری می‌دانم؛ اقدامات شهرداری در حوزه هوشمندسازی شهر با همکاری مخابرات انجام می‌شود گام نوینی در رسیدن به مزیت‌های رقابتی شهر فیروزکوه دارد؛ بحث هوشمندسازی هم در حوزه خدمات‌رسانی به مردم موثر است و هم پورتال‌هایی که شهرداری می‌تواند در اختیار مردم قرار دهد تا شهر الکترونیک را محقق کند و مردم بتوانند در بحث عوارض و هم پرداخت‌هایی که به شهرداری دارند و هم مسائلی که در ارتباط با شهرداری است در قالب این شهر الکترونیک پیگیری شود.

وی با اشاره به پایش هوشمند تصریح کرد: با پایش هوشمند، ترافیک شهری کنترل خواهد شد و هم مسائل مختلف در این حوزه برنامه‌ریزی خواهد شد؛ اینها مسائلی است که در آینده محقق خواهد شد و شهرداری در این حوزه‌ها صاحب سبک و صاحب قدم خواهد بود.

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: دولت سیزدهم با عنوان دولت مردمی و نگاهی که از ابتدای دولت در شعارهای حجت الاسلام رئیسی وجود داشت، دولت تلاش داشت، مردم اولویت باشند و نتایج آن در اقدامات مختلف اجرای پروژه‌هایی در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم و راه‌اندازی پروژه‌های نیمه تمام و برنامه‌ریزی برای حل مسائل دیپلماتیک نیاز به پیگیری و تلاش و مجاهدت داشت که امروز شاهد عضویت در بریکس و پیمان شانگهای و غیره محقق شده که بدون نیاز به FATF و تعامل و همراهی با خباثت‌های آمریکا بود که تنها نتیجه تلاش شبانه روزی دیپلمات‌های ما و گفتگو از سر اقتدار بوده است.

حیدری منش خاطرنشان کرد: امروز با ارتباطاتی که در حوزه همسایگان ایجاد شده، ارتباطاتی که در حوزه شرق آسیا در حال برنامه‌ریزی هستیم در آینده شاهد اتفاقات مثبت و خوبی خواهیم بود؛ همچنین تورم نقطه به نقطه نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و اینها جزو مسائلی است که دولت سیزدهم در شئون مختلف در حال پیگیری است تا تحولات مناسبی را شاهد باشیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم در شهرستان نیز به عنوان خادم مردم، خود را ملزم به این بدانیم کار را برای رضایت مردم انجام دهیم که رضایت خداوند هم در این قرار دارد؛ اگر طالب رضایت خداوند باشیم باید تلاش کنیم خدمت‌رسانی مطلوب و مناسبی برای مردم صورت گیرد.

۳۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی شهرداری فیروزکوه در سال 1402

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، آرمان نام‌آور، رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه در مراسم افتتاح پروژه های شهری اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر فیروزکوه نیمی از عمر خود را پشت سر گذاشته و دو سال ما در خدمت مردم عزیز فیروزکوه در شورای ششم هستیم، در سال قبل پروژه‌های عمرانی زیادی در سطح شهر اجرا کردیم که در تفریغ بودجه حجم اعتبارات عمرانی به نسبت بودجه مصوب افزایش چشمگیری داشته است؛ در سال جاری نیز بیش از 30 میلیارد تومان بودجه مصوب عمرانی است که با برنامه‌های در نظر گرفته شده و پروژه های محله ای در حال انجام در تفریغ بودجه به بیش از این مبلغ خواهد رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای ششم از ابتدای فعالیت خود بازدید محله‌ای را در دستور کار داشت، بازدید محله‌ای را با اولویت بازدید از محله‌های کم برخوردار شهر در برنامه سالجاری داشتیم که امیدواریم در هفته های آتی همه محله‌ها را بازدید داشته باشیم؛ بعد از بازدید و پیگیری شورا، خوشبختانه کارهای خوبی در محله‌های کم برخوردار انجام شده و برخی نیز در برنامه اجراست که موجب رضایت مردم شده و تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا این رضایت عمومی را به حداکثر برسانیم.

نام‌آور همچنین اشاره داشت: شورای ششم نظارت بر عملکرد شهرداری را افزایش داده است که شهرداری فیروزکوه از نظر شفافیت کاری در 47 شهرداری استان تهران در بین 3 شهرداری برتر است و این موضوع قابل تحسین است.

رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه تأکید کرد: نمایندگان شورا در کمیسیون‌های شهرداری نیز حضور خوب و پررنگی در جلسات تخصصی شهرداری دارند تا بتوانیم امورات شهری را به نحو احسن و با اولویت قرار دادن رضایت مردم عملیاتی کنیم.

پروژه ساختمان اداری شهرداری با قدرت و جدیت ادامه دارد / تلاش می‌کنیم یک ساعت هم وقفه در خدمت‌رسانی به مردم رخ ندهد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه در مراسم افتتاح پروژه های شهری اظهار کرد: امروز در ایام هفته دولت شاهد افتتاح 4 پروژه شهری با اعتباری بالغ بر 56.5 میلیارد ریال هستیم که شامل آسفالت و لکه‌گیری معابر سطح شهر، جدول‌گذاری معابر و پیاده‌روسازی سطح شهر و ساخت المان مقبره شهید گمنام در پارک امیری فیروزکوهی می‌شود که ان‌شاالله به زودی شاهد تشییع شهید گمنام در این مکان خواهیم بود.

وی ادامه داد: شهرداری فیروزکوه در 5 ماهی که از سال 1402 گذشته است، سال خوبی را شروع کرد و در ابتدای سال با زیباسازی شهری و با همراهی دستگاه‌های شهرستان توانستیم میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشیم و فیروزکوه به عنوان شهرستان برتر در سطح استان انتخاب شد؛ در این 5 ماه، 35 پروژه با اعتباری حدود 304.5 میلیارد ریال را برنامه ریزی کردیم که برخی اجرا شده و برخی نیز در حال اجراست.

شهردار فیروزکوه با اشاره به پروژه‌هایی که در سطح شهر از ابتدای سال تاکنون انجام شده بیان کرد: بعد از ایام نوروز پروژه‌های عمرانی شامل تجهیز و خرید مبلمان پارک‌های سطح شهر، خرید و تعویض سطل های زباله به صورت گسترده، خرید تجهیزات و ماشین‌آلات شهرداری که کمک به خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان خواهد کرد، اجرای چند پروژه نورپردازی در سطح شهر، اجرای سقف نوری در مرکز شهر، نصب علائم و تابلوهای ترافیکی، نصب علائم و تجهیزات راهنمای شهری، بازسازی آبنماهای شهری، احداث دیوارهای سنگی حائل، لایروبی نهر کنگرخانی بعد از چند سال، خرید نیمکت و نصب در خیابان پاسداران و چند پروژه دیگر انجام شد.

صادقی اشاره داشت: بازدیدهای میدانی به همراه مسئولان شهری از مناطق کم‌برخوردار شهر را داشتیم که این بازدیدها دستاوردهای خوبی داشت و از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را احصاء کردیم و خیلی از این مسائل و مشکلات برطرف شده یا در برنامه کاری برای حل آن ها قرار دارد.

شهردار فیروزکوه تأکید کرد: یکی از اقدامات مهم شهرداری در سالجاری، پیگیری بحث اجرای فیبر نوری با مشارکت اداره مخابرات بود که تاکنون نزدیک به 17 کیلومتر در سطح معابر اصلی شهر حفاری و فیبرگذاری انجام شد که کمک به زیرساخت اینترنت شهرستان خواهد کرد و همچنین در انتقال داده‌های پایش تصویری به ما کمک خواهد کرد؛ بعد از این پروژه تقویت ظرفیت پایش تصویری را خواهیم داشت که اعتبار آن تأمین شده و متعاقب این پروژه، شروع خواهد شد.

وی تصریح کرد: در بحث ساختمان اداری شهرداری، پروژه با قدرت و جدیت ادامه دارد و سال قبل کلنگ آن زده شد و الان فونداسیون سقف و ستون در حال اجراست و امیدواریم قبل از شروع فصل سرما سقف‌ها تکمیل و سفت‌کاری ساختمان انجام شود.

صادقی در خصوص حوزه‌های فرهنگی گفت: در حوزه فرهنگی اتفاقات خوبی رقم خورد و یکی از این اتفاقات حوزه مدیریت شهری انتخاب شورای شهر فیروزکوه به عنوان شورای برتر در استان تهران بود؛ شهرداری فیروزکوه در کلیه مراسمات مذهبی، فرهنگی، ورزشی و ملی همراهی خوبی با دستگاه‌ها داشت؛ اجرای جشن بزرگ ولایت یکی از نمونه‌های آن بود؛ همچنین اجرا و بازسازی واقعه غدیر در شهر با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان انجام شد.

شهردار فیروزکوه افزود: در ایام اربعین و آستانه مراسم پیاده‌روی اربعین شهرداری فیروزکوه کمک به موکب شهرستان مستقر در کربلا داشته است که این امر هم در زمینه جمع آوری کمک‌ها و هم در خصوص حضور همکاران در موکب انجام شد؛ خدمت‌رسانی در شهر فیروزکوه در حوزه مدیریت شهری متوقف نخواهد شد و این را با تمام توان و جدیت بیان خواهم کرد هر چند بضاعت ما پایین است ولی تلاش می‌کنیم یک ساعت هم وقفه در خدمت‌رسانی به مردم رخ ندهد.

افتتاح پروژه های شهرداری فیروزکوه در هفته دولت

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در پنجمین روز از هفته دولت، با حضور فرماندار فیروزکوه، اعضای شورای تأمین شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، معاونان فرماندار و مدیران ادارات و مسئولان واحدهای شهرداری فیروزکوه، پروژه های شهری فیروزکوه افتتاح شد.

در این مراسم، 4 پروژه عمرانی و خدماتی در اين شهر با اعتبار 56.5 ميليارد ريال افتتاح و به بهره برداری رسید.

زیرسازی و روکش آسفالت معابر سطح شهر، احداث المان مقبره شهید گمنام، پیاده روسازی سطح شهر و جدول گذاری معابر از پروژه های افتتاح شده شهرداری فیروزکوه است.

لازم به ذکر است که از ابتدای سال تاکنون بیش از 35 پروژه و اقدام در حوزه های مختلف عمرانی، فضای سبز، زیباسازی و خدمات شهری فیروزکوه با اعتباری بیش از 30 میلیارد تومان اجرا شده و یا در حال اجراست.

افتتاح 4 پروژه شهرداری فیروزکوه در هفته دولت 1402

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، شهردار فیروزکوه در گفتگو با خبرنگاران گفت: همزمان با هفته دولت، 4 پروژه عمرانی و خدماتی در اين شهر با اعتبار 56.5 ميليارد ريال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

علیرضا صادقی، شهردار فیروزکوه در خصوص پروژه های شهرداری در هفته دولت سال جاری تصریح کرد: زیرسازی و روکش آسفالت معابر سطح شهر در مناطقی همچون جاده قدیم مازندران، خیابان شهید فامیلی، طرفین باند شمالی محور 45 متری، شهرک کوهسار، شهرک ولیعصر (عج)، سایت ادارات، خیابان شهید مطهری، خیابان پاسداران، محله تختی، بخشی از معابر شهرک گلستان و سطح شهر با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان تاکنون اجرایی شده است و این اقدام همچنان ادامه خواهد داشت.

شهردار فیروزکوه افزود: احداث المان مقبره شهید گمنام در زمین مجاور پارک امیری فیروزکوهی با اعتباری بالغ بر 950 میلیون تومان نیز اجرا شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به پروژه های پیاده روسازی و جدول گذاری اشاره کرد و اذعان داشت: با توجه به درخواست اهالی، پیاده رو سازی سطح شهر در بخشی از مناطقی همچون شهرک کوهسار و شهرک ولیعصر (عج) و جدول گذاری در مناطقی همچون شهرک گلستان، شهرک کوهسار و جاده قدیم مازندران اجرایی شده که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

صادقی در خصوص سایر پروژه های اجرا شده و در حال اجرای سطح شهر فیروزکوه بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 35 پروژه و اقدام در حوزه های مختلف عمرانی، فضای سبز، زیباسازی و خدمات شهری با اعتباری بیش از 30 میلیارد تومان اجرا شده و یا در حال اجراست.

شهردار فیروزکوه در ادامه افزود: احداث سقف نوری میدان معلم تا میدان راه آهن، بازسازی و تکمیل آبنماهای روبروی فرمانداری و محله تختی و نورپردازی آن ها، بازسازی و تعمیر وسایل بازی پارک های سطح شهر و تجهیز آن ها با اولویت مناطق کم برخوردار، اصلاح بخشی از فضای سبز بلوار 45 متری و بلوار بصیرت، خرید و تعویض 100 عدد از سطل های زباله شهر، رنگ آمیزی جداول بلوار 45 متری و میادین، تعمیر ماشین آلات خدمات شهری و خرید دو دستگاه خودرو، اجرای برج نوری و رفع مشکل روشنایی برخی از پارک ها، نصب تابلو نامگذاری معابر دشت ناصر، نقاشی دیواری سطح شهر، خرید و نصب نیمکت های بتنی در خیابان پاسداران، بازسازی پارک های محله ای همچون پارک پشت راه آهن، مسجدسی، 500 دستگاه و پارک شهید کمندی، گلکاری فصلی سطح شهر و رنگ آمیزی المان پارک ها از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.

صادقی تأکید کرد: در حوزه حمل و نقل شهری اقداماتی همچون خرید تجهیزات ترافیکی و علائم راهنمایی و رانندگی و خط کشی معابر و لایروبی نهر کنگرخانی، ترمیم پله محله کوتوال و خیابان 15 خرداد، بالغ بر 1000 مترمربع پیاده رو سازی با مشارکت شهروندان، احداث دیوار حائل سنگی در شهرک گلستان، تخریب و دیوارچینی زمین ها و خانه های قدیمی مشمول بند 20 در محلات تختی و مسجدسی نیز انجام شده است.

شهردار فیروزکوه همچنین به تجهیز و تقویت ظرفیت آتش نشانی، پیگیری برای ابلاغ طرح تفصیلی، زمینه سازی و اجرای پروژه حفاری و کابل کشی فیبرنوری با دستگاه شیارزن جهت ارتقاء ظرفیت مخابراتی و پایش تصویری شهر با همکاری مخابرات، نورپردازی و فضاسازی شهر در عید نوروز و ماه محرم و همکاری در برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی شهرستان و اجرای جشن عید ولایت در مرکز شهر به عنوان بخش دیگری از اقدامات اشاره کرد.

بازدید میدانی مسئولان شهری از منطقه پشت راه آهن فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت و رسیدگی به درخواست های مردمی و رفع مسائل و مشکلات، این بازدید در منطقه پشت راه آهن با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، اهالی محله و جمعی از واحدهای مرتبط شهرداری فیروزکوه انجام شد.

بررسی مشکلات شهروندان در ملاقات مردمی شهردار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه روز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ در ادامه سلسله نشست‌های هفتگی ملاقات مردمی، در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با جمعی از شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این راستا، جمعی از شهروندان ضمن ملاقات حضوری با شهردار به بيان مشکلات خود پرداختند و شهردار فیروزکوه نیز دستورات قانونی لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به واحدهای مربوطه صادر نمودند.

خارج کردن انگشتر دردسرساز از دستان شهروند نوجوان فیروزکوهی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مدیریت آتش نشانی شهرداری فیروزکوه گفت: یک پسر نوجوان به دلیل گیرکردن حلقه انگشتر در دست و متورم شدن انگشتان به ایستگاه آتش نشانی مراجعه نمود.

علی اکبر مومنی افزود: آتش نشان ها به وسیله حلقه بر، حلقه را بدون آسیب به دست وی، خارج نمودند.

اجرای پروژه جهت افزایش ایمنی و تسهیل بار ترافیکی سطح شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مهدی باطبی مدیر عامل سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه از بازید مشترک به اتفاق سروان دهسرایی رئیس پلیس راهور از نقاط ترافیکی و پروژه های در حال اجرای این سازمان در سطح شهر خبر داد.

وی تصریح کرد: کنترل شرایط ترافیکی عاملی مهم جهت کاهش تصادفات محسوب می شود.

تجلیل از خبرنگاران شهرستان فیروزکوه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مسئولان شهرستان فیروزکوه در مراسمی مشترک، ضمن شنیدن انتقادات و پیشنهادات اصحاب رسانه از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح و هدیه، تقدیر و تجلیل نمودند.

این مراسم با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار فیروزکوه، ریاست دادگستری شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئول بسیج رسانه استان تهران، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، بخشدار ارجمند، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست اداره آموزش و پرورش، ریاست اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران، نمایندگان رسانه ها و خبرنگاران برگزار شد.

صعود یکی از کارکنان آتش نشانی شهرداری فیروزکوه به قله دماوند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، خدامی از همکاران ورزشکار آتش نشانی شهرداری با صعود به قله دماوند، مرتفع‌ترین قله کشور را فتح کرد.

حامد خدامی از کارکنان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فیروزکوه به همراه تیم کوهنوردی در 19 مردادماه با صعود به قله دماوند، مرتفع‌ترین قله آتشفشانی در ایران را فتح کرد.

قله دماوند، مرتفع‌ترین قله آتشفشانی در ایران و خاورمیانه است که آن را در رده دوازدهم بلندترین قله‌های دنیا از نظر ارتفاع نسبی قرار می‌دهد. پایگاه ملی داده‌های علوم زمین ایران و وبگاه رصدخانه زمین ناسا، ارتفاع ۵۶۷۰ متر و ۵۶۷۱ متر را نیز برای قله این کوه ذکر کرده‌اند.

مشروح گفتگوی شهردار فیروزکوه در برنامه سلام تهران

علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه در برنامه زنده سلام تهران که صبح امروز از شبکه ۵ صدا و سیما پخش شد، پاسخگوی سوالات شهروندان بود.

شهردار فیروزکوه در این برنامه در خصوص مواردی همچون آسفالت معابر شهری، آسفالت بلوار 45 متری، افزایش سرانه فضای سبز، احداث پارک شهری، مشکلات سیل و لایروبی نهر کنگرخانی توضیح و به سوالات شهروندان پاسخ داد.

عملیات جانمایی و نصب نیمکت های بتنی جدید توسط شهرداری در سطح خیابان پاسداران فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مسئول زیباسازی شهرداری فیروزکوه گفت: با هدف توسعه امكانات رفاهی در خیابان ها، نیمکت های بتنی در سطح خیابان پاسداران فیروزکوه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر جانمایی و نصب گردید.

وی افزود: خیابان های پر تردد شهر همچون خیابان پاسداران به علت پذیرا بودن گروه های مختلفی از افراد جامعه نظیر مادران و کودکان، سالمندان و … بیشترین پتانسیل نشستن و استفاده از نیمکت های شهری را دارند.

باطبی گفت: نیمکت ها و صندلی های پارکی، یکی از کاربردی ترین و مهم ترین تجهیزات اماکن پرتردد و پر ازدحام است که توسط واحد زیباسازی خریداری و در سطح شهر نصب می شود.

مسئول زیباسازی شهرداری فیروزکوه در پایان تأکید کرد: از شهروندان فهیم شهر فیروزکوه درخواست می شود در حفظ اموال شهر که متعلق به خود شهروندان است، کوشا باشند.

فهرست