عملیات شبانه روزی برف‌روبی در شهر فیروزکوه / تردد در جریان است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، دبیر ستاد مدیریت بحران شهر فیروزکوه با اشاره به حضور شبانه روزی نیروهای خدماتی و ستاد مدیریت بحران شهر فیروزکوه اظهار کرد: در پی بارش سنگین و مستمر برف در سه روز گذشته، عملیات برف‌روبی و پاکسازی مسیرهای اصلی و فرعی همچنان بدون وقفه در حال انجام است.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش عوامل پرتلاش خدمات شهری شهرداری فیروزکوه تمام مسیرهای اصلی باز و تردد در جریان است.

مسئول خدمات شهری فیروزکوه گفت: با توجه به حجم بارش سنگین برف و کمبود نیروها و تجهیزات، مسیرهای فرعی نیز پس از بازگشایی محورهای اصلی شروع شد که به مرور برف‌روبی و پاکسازی خواهند شد.

وی ضمن اشاره به رفع گرفتگی جوی های آب و کانال ها در برخی از نقاط شهر از شهروندان خواست تا ضمن صبوری و رعایت نکات ایمنی، از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

در دهه فجر 3 پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری فیروزکوه افتتاح و کلنگ زنی می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، شهردار فیروزکوه در گفتگو با خبرنگاران گفت: همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر، 3 پروژه عمرانی و خدماتی در اين شهر با اعتبار 64.5 ميليارد ريال افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه در خصوص پروژه های شهرداری در دهه فجر سال جاری تصریح کرد: یکی از پروژه های قابل افتتاح شهرداری، پروژه کانال زهکش و هدایت آب های زیرزمینی سه راه شهرک است که جهت رفع مشکل آب های سطحی و زیر زمینی این منطقه احداث و به بهره برداری رسیده است.

شهردار فیروزکوه افزود: این پروژه با اعتبار 32 میلیارد ریال به صورت کانال با ارتفاع 2 متر و عرض آبرو 70 سانتی متر و سرپوش کانال با دال بتن مسلح به طول کل 150متر و زیرسازی، جدولگذاری و روکش آسفالت معبر اشاره شده و اجرای نقب و کول گذاری معبر اصلی بلوار دانشگاه و اجرای حوضچه و ادامه کانال فوق به سمت خیابان زیر دانشگاه به طول 40 متر با همان مشخصات اجرایی شده است.

وی در ادامه به پروژه نصب و راه اندازی دکل مخابراتی  بی سیم شهرداری و لینک با  آتش نشانی و سایر واحدهای مربوطه اشاره کرد و اذعان داشت: این پروژه با اعتبار 2.5 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 1030 مترمربع در ارتفاعات بلندلو امین آباد و احداث دکل مخابراتی با ارتفاع 42 متر جهت ارتباط بی سیمی در زمان مأموریت های آتش نشانی و شهرداری افتتاح خواهد شد.

صادقی بیان کرد: مراسم کلنگ زنی پروژه احداث ساختمان اداری شهرداری در این دهه مبارک برگزار و فاز اول آن با اعتبار 30 میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

شهردار فیروزکوه در ادامه افزود: ساختمان اداری شهرداری فیروزکوه در چند فاز احداث خواهد شد که شامل زیربنا به مساحت 2285 مترمربع در 3 طبقه با اسکلت بتنی در زمینی به مساحت 2750 مترمربع، طبقه همکف 1100 متر مربع، طبقه اول 654 متر مربع، طبقه دوم 411 متر مربع و 120 متر مربع رواق جداگانه است.

وی در پایان اظهار داشت: برگزاری میز خدمت و پاسخگویی به درخواست های شهروندان، فضاسازی شهری به مناسبت دهه مبارک فجر و تخفیف 30 درصدی عوارض شهرداری از دیگر برنامه هایی است که در این ایام اجرایی خواهد شد.

تداوم تلاش نیروهای خدمات شهری برای برفروبی و رفع یخبندان در سطح معابر فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، نیروهای خدمات شهری شهرداری فیروزکوه با توجه به وضعیت آماده باش ستاد مدیریت بحران، به صورت مستمر در حال نمک پاشی و برف روبی معابر سطح شهر هستند.

با توجه به هشدارهای هواشناسی، كاهش دما و بارش برف، شهروندان از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

در صورت مشاهده گرفتگی معابر ضمن حفظ صبوری با شماره 02176442898 خدمات شهری شهرداری فیروزکوه تماس گرفته تا نزدیکترین اکیپ در حال فعالیت در محدوده حاضر و نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

تلاش ستاد برف ‌روبی شهرداری فیروزکوه در پاکسازی معابر / شهروندان از تردد غیرضروری خودداری کنند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، دبیر ستاد مدیریت بحران شهر فیروزکوه گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ وضع هوا، از نخستین ساعات بارش برف تمام نیروهای ستاد برف‏روبی شهرداری به منظور پاکسازی معابر و نقاط اصلی شهر در مرکز خدمات شهری حاضر و مشغول به ارائه خدمات شدند.

وی افزود: طی روزهای گذشته، باکس شن و نمک و کیسه‌های نمک در سطح شهر به ویژه در نقاط شیب‌دار و حساس توسط سازمان حمل و نقل شهرداری تعبیه شد تا در صورت بارش برف بتوان از آنان استفاده کرد.

شجاع تصریح کرد: اولویت اصلی شهرداری پاکسازی نقاط حساس و خطرساز است، معابر اصلی، بلوارها و خیابان های منتهی به بیمارستان‌ و مرکز بهداشت، واحدهای امدادی، مدارس و نقاط پرتردد و حادثه‏خیز شهر فیروزکوه در اولویت برف‏روبی هستند و بعد از ساماندهی محورهای ضروری، برف روبی محورهای فرعی در دستور کار قرار می گیرد که روند برف روبی و نمک پاشی همچنان ادامه دارد.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهر فیروزکوه اظهار داشت: همکاری شهروندان در کنار نیروهای خدمات رسان امکان خدمات بیشتر را فراهم خواهد کرد و از شهروندان خواستاریم تا از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند و در صورت لزوم از زنجیر چرخ استفاده کنند.

تخفیفات جدید عوارض شهرداری فیروزکوه به مناسبت دهه مبارک فجر

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، به مناسبت دهــــــه مبارک فجر، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان فیروزکوه، کلیه مودیان و شهروندان فیروزکوه می توانند جهت دریافت تخفیف ویژه عوارض های محلی تا 30% از 1401/11/12 تا 1401/12/16 به واحد درآمد شهرداری مراجعه نمایند.

امیدواریم شهروندان خوب فیروزکوهی با مشارکت خود در توسعه شهر سهیم باشند چرا که انجام و اجرای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی شهرداری با مشارکت همه‌جانبه شهروندان در پرداخت به موقع عوارض، میسر خواهد بود.

نصب مخزن نمک در نقاط پرخطر شهر فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری فیروزکوه با هماهنگی پلیس راهور و مساعدت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، در چند نقطه پرخطر شهر فیروزکوه اقدام به استقرار مخزن شن و نمک برای استفاده شهروندان در ایام بارش برف و یخ زدگی معابر نمود.

صدور امتیاز سه دستگاه تاکسی به برخی از روستاهای سطح شهرستان

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، روابط عمومی سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه از صدور امتیاز سه دستگاه تاکسی به برخی از روستاهای سطح شهرستان خبر داد.

پیرو هماهنگی صورت گرفته توسط فرمانداری، بخشداری مرکزی و سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری فیروزکوه، تعداد 2 دستگاه تاکسی برای روستای شهرآباد و یک دستگاه برای روستای کتالان اختصاص داده شد.

شهروندان و مسافران این دو مسیر می توانند از مبدأ میدان راه آهن شهر فیروزکوه، ایستگاه جنب کیوسک مطبوعات از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

تجلیل از پاکبانان بازنشسته شهرداری فیروزکوه در گردهمایی کارکنان شهرداری

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، گردهمایی کارکنان و مراسم تجلیل از بازنشستگان شهرداری فیروزکوه به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر برگزار شد.

شهردار فیروزکوه در این مراسم گفت: به مناسبت ولادت دخت نبی اکرم (ص) از 12 پاکبان بازنشسته خدمات شهری فیروزکوه با حضور مسئولان شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و خانواده‌های کارکنان شهرداری تقدیر شد.

علیرضا صادقی افزود: با توجه به اینکه در دو سال گذشته بیماری کرونا فرصتی برای گردهمایی خانواده‌های همکاران شهرداری در کنار هم نبود، این مراسم برگزار و از زحمات همه همکاران تقدیر شد.

اجرای موسیقی زنده، نمایش طنز توسط هنرمندان جوان فیروزکوهی و اهدای جوایز و تقدیر از بانوان به مناسبت روز زن و مادر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

بررسی تعرفه عوارض محلی سال 1402 شهرداری فیروزکوه در صحن شورا آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه از آغاز بررسی تعرفه عوارض محلی سال 1402 شهرداری فیروزکوه در صحن شورا و تصویب ساخت ساختمان شهرداری خبر داد.

در نشست صد و چهل و سوم شورای شهر فیروزکوه ابتدا طرح های ارائه شده ساخت یادمان دو شهید گمنام در پارک امیری فیروزکوهی بررسی شد.
سپس تعرفه پیشنهادی عوارض محلی سال 1402 از سوی شهردار تقدیم صحن شورا شد.

رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه گفت: براساس قوانین موجود شهرداری ها برای تأمین بودجه های خود و ارائه خدمات به شهروندان مجاز هستند عوارض محلی دریافت کنند.

محمدرضا شهرآشوب افزود: اعضای شورای اسلامی شهر تلاش می کنند تا علاوه بر تحقق بودجه شهرداری، رعایت حال شهروندان در اخذ عوارض و شرایط اقتصادی مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: پیگیری طرح احداث ساختمان شهرداری فیروزکوه هم از مصوبات امروز شورای اسلامی شهر بود.

اعلام نتایج بررسی گزارش حسابرسی هم موضوع پایانی نشست شورای اسلامی شهر فیروزکوه بود.

بررسی مشکلات شهروندان در ملاقات مردمی شهردار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه روز سه‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ در ادامه سلسله نشست‌های هفتگی ملاقات مردمی، در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با جمعی از شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این راستا، جمعی از شهروندان ضمن ملاقات حضوری با شهردار به بيان مشکلات خود پرداختند و شهردار فیروزکوه نیز دستورات قانونی لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به واحدهای مربوطه صادر نمودند.

اولین نشست کارشناسی تنظیم بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری فیروزکوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، جلسه کارشناسی تنظیم بودجه شهرداری فیروزکوه در سال ۱۴۰۲، با حضور شهردار و مسئولان واحدهای مربوطه برگزار شد.

در این نشست موارد پیشنهادی در بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری بررسی و وصول منابع درآمدی شهرداری برای تأمین اعتبارات داخلی برنامه ریزی شد.

شهرداری ها موظف هستند هر ساله بر مبنای پیش بینی منابع درآمدی و طبق قوانین، بودجه سالانه را نسبت به منطقه خود تدوین و اولویت بندی نموده و پس از ارسال و تصویب در شورای اسلامی شهر و تأییدیه کمیته انطباق و استانداری، برای اجرا در سال مدنظر اعمال نمایند.

اخطاریه شناسایی مالک جهت تعیین تکلیف املاک

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مالکین محترم دو ملک شماره 1 و 2 تصویر، بدینوسیله به استناد بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها و با توجه به شرایط ملک که موجب خطرات بهداشتی منطقه گردیده است، مقتضی است ظرف مدت 15 روز از تاریخ درج اخطاریه به حوزه خدمات شهری شهرداری فیروزکوه مراجعه نمایید. بدیهی است در صورت عدم مراجعه وفق قانون برخورد خواهد شد.

دبیرخانه کمیسیون بند 20 شهرداری فیروزکوه

گفتگوی صمیمانه مسئولان شهری فیروزکوه با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان با رئیس و اعضای هیات‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه در دفتر رئیس دانشگاه آزاد دیدار کردند.

تبادل نظر و تاکید بر همکاری متقابل در راستای پویایی و پیشرفت شهر، محوریت این نشست را تشکیل می داد.

آغاز تعویض تابلو تمثال شهدا در فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در بازدیدی با حضور امام جمعه شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و معاون شهردار فیروزکوه، نماینده نیروی انتظامی، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، تعویض تابلو تمثال شهدا در فیروزکوه آغاز شد.

پیش از این تابلوهای قدیمی تصاویر شهدا از سطح شهر جمع‌آوری شده و تابلوهای جدید که مجموعا ۱۴۰ تابلو است، تکمیل شده و امروز فرآیند نصب آن ها در سطح شهر آغاز شد.

شهردار فیروزکوه در خصوص میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح، عنوان کرد: تعویض تابلو شهدا با صرف حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرایی خواهد شد.

صادقی اشاره داشت: بر خلاف تصاویر قدیمی که در آن تمثال مبارک شهدا روی بنر و بر روی تابلوها نصب می‌شد، تابلوهای جدید مقاوم‌تر هستند و تصاویر شهدا روی سازه چلنیوم نصب می‌شود که ماندگاری و داوم بیشتری خواهد داشت، همچنین نورپردازی این تابلوها در شب پس از نصب انجام خواهد شد که نما و روشنایی زیبایی به آن‌ها خواهد بخشید.

تلاش نیروهای خدمات شهری برای رفع یخبندان در سطح معابر فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، نیروهای خدمات شهری شهرداری فیروزکوه با توجه به وضعیت آماده‌باش ستاد مدیریت بحران، به صورت مستمر در حال نمک‌پاشی و برف‌روبی معابر سطح شهر هستند.

با توجه به هشدارهای هواشناسی، كاهش دما و بارش برف، شهروندان از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

در صورت مشاهده گرفتگی معابر ضمن حفظ صبوری با شماره ۰۲۱۷۶۴۴۲۸۹۸ خدمات شهری شهرداری فیروزکوه تماس گرفته تا نزدیک‌ترین اکیپ در حال فعالیت در محدوده حاضر و نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

تقدیر از مدیران و کارکنان آموزشگاه های رانندگی فیروزکوه به مناسبت هفته حمل و نقل

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، شهردار فیروزکوه به همراه مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل از مدیران و کارکنان آموزشگاه های رانندگی فیروزکوه تقدیر کردند.

مسئولان شهری فیروزکوه با حضور در آموزشگاه های رانندگی مهرگان و سپهر، از مدیران و کارکنان این آموزشگاه ها به دلیل همراهی با سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری و آموزش مناسب فرهنگ ایمنی و ترافیک به شهروندان تجليل و قدردانی نمودند.

بررسی مشکلات شهروندان در ملاقات مردمی شهردار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه روز سه‌شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۱ در ادامه سلسله نشست‌های هفتگی ملاقات مردمی، در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با جمعی از شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این راستا، جمعی از شهروندان ضمن ملاقات حضوری با شهردار به بيان مشکلات خود پرداختند و شهردار فیروزکوه نیز دستورات قانونی لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به واحدهای مربوطه صادر نمودند.

تجلیل از رانندگان تاکسی های درون شهری فیروزکوه به مناسبت هفته حمل و نقل

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، فرماندار شهرستان، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری فیروزکوه به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، از رانندگان تاکسی های درون شهری، تجليل کردند.

مسئولان شهری فیروزکوه ضمن تقدیر از کلیه فعالان عرصه حمل و نقل در شهرستان با حضور در ایستگاه میدان معلم، از رانندگان تاکسی های درون شهری با اهدای لوح سپاس، تجليل و قدردانی نمودند.

بررسی مشکلات تاکسیرانی فیروزکوه در هفته حمل و نقل

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، در نشستی با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار فیروزکوه، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئول حراست شهرداری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری، کارشناسان مرتبط و اعضای هیئت مدیره و نمایندگان تاکسیرانی فیروزکوه، مسائل ناوگان تاکسیرانی طرح و بررسی شد.

️در این نشست که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شد، پس از طرح موضوعات و مشکلات و ارائه دیدگاه ها و نظرات حاضرین، در راستای رفع مسائل ناوگان تاکسیرانی فیروزکوه تصمیماتی اتخاذ گردید.

️همچنین در پایان جلسه از مدیرعامل و کارکنان سازمان حمل و نقل شهرداری و نمایندگان و هیئت مدیره تاکسیرانی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

پاسخگویی دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان تهران از طریق سامانه سامد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، همزمان با روز حمل و نقل و رانندگان، دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان تهران از طریق سامانه سامد پاسخگوی مردم استان تهران است.

ابوالفضل دربانی دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان تهران شنبه 26 آذرماه 1401 از ساعت 9 تا 11 از طریق سامانه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری (سامد تلفن 111) پاسخگوی شهروندان استان خواهد بود.

شهروندان استان تهران می توانند از طریق تماس با سامانه سامد (تلفن 111) مسائل و مشکلات خود را با دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان تهران مطرح کنند.

بررسی مشکلات شهروندان در ملاقات مردمی شهردار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه روز سه‌شنبه ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱ در ادامه سلسله نشست‌های هفتگی ملاقات مردمی، در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با جمعی از شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این راستا، جمعی از شهروندان ضمن ملاقات حضوری با شهردار به بيان مشکلات خود پرداختند و شهردار فیروزکوه نیز دستورات قانونی لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به واحدهای مربوطه صادر نمودند.

 

تخصیص اعتبار برای تعویض تابلو تمثال شهدا در فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه در گفتگو با خبرنگاران گفت: تابلوهای قدیمی تصاویر شهدا از سطح شهر جمع‌آوری شده و به طور کامل بازسازی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون چند سری از این تابلوها که مجموعا ۱۴۰ تابلو است، تکمیل شده و احتمالاً از هفته آینده اقدام به نصب آنها در سطح شهر خواهیم کرد.

شهردار فیروزکوه در خصوص میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح، عنوان کرد: تعویض تابلو شهدا با صرف حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرایی خواهد شد.

صادقی اشاره داشت: بر خلاف تصاویر قدیمی که در آن تمثال مبارک شهدا روی بنر و بر روی تابلوها نصب می‌شد، تابلوهای جدید مقاوم‌تر هستند و تصاویر شهدا روی سازه چلنیوم نصب می‌شود که ماندگاری و داوم بیشتری خواهد داشت، همچنین نورپردازی این تابلوها در شب، نما و روشنایی زیبایی به آن‌ها خواهد بخشید.

آمادگی شهرداری برای زمان بارش برف در فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون هیچ انسدادی در معابر شهر گزارش نشده است.

وی افزود: نیروها و تجهیزات شهرداری آمادگی کامل را برای زمان بارش برف و برودت هوا دارند، همچنین دپوی نمک برای زمستان پیش بینی و انجام شده است.

شهردار فیروزکوه تصریح کرد: تلاش بر این است از نمک پاشی کمتر استفاده شود چراکه منجر به آسیب های زیست محیطی و خسارت به تأسیسات و آسفالت می شود.

صادقی گفت: اگر بارش برف و برودت هوا ادامه یابد که منجر به یخ زدگی و لغزندگی جاده شود، اقدام به نمک پاشی خواهیم کرد که تاکنون گزارشی از یخ زدگی معابر نشده است.

وی با اشاره به احتمال تشدید بارش برف در فیروزکوه تأکید کرد: 2 انبار نگهداری در فیروزکوه برای مقابله با هر بارش احتمالی برف و یخبندان تجهیز و تکمیل شده است.

شهردار فیروزکوه خاطرنشان کرد: شهروندان جهت تسهیل در عبور و مرور در فصل زمستان و بارندگی‌ها می‌توانند با شماره تلفن‌ 76442898 خدمات شهری شهرداری فیروزکوه در ارتباط باشند.

عملیات اجرایی اصلاح هندسی میدان امام خمینی (ره) فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، پروژه اصلاح هندسی میدان امام خمینی (ره) به منظور رفع ترافیک شهری و با مصوبه شورای ترافیک شهرستان توسط سازمان حمل و نقل شهرداری فیروزکوه و واحد عمران شهرداری در حال اجرا است.

با توجه به ترافیک شدید خروجی میدان امام خمینی (ره) به سمت خیابان پاسداران و مازندران، اجرای این پروژه جهت رفع این مشکل شهروندان در شورای ترافیک شهرستان مصوب گردید.

عملیات اجرایی ترمیم نوار حفاری معبر کوهسار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، طرح ترمیم و بهسازی نوار حفاری معبر کوهسار توسط واحد عمران شهرداری فیروزکوه انجام شد.

با توجه به حفاری های صورت گرفته توسط اداره آب و فاضلاب شهری در معبر کوهسار، طرح ترمیم و بهسازی نوار حفاری این معبر انجام شد.

بررسی مشکلات شهروندان در ملاقات مردمی شهردار فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه روز سه‌شنبه 8 آذر ماه 1401 در ادامه سلسله نشست‌های هفتگی ملاقات مردمی، در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با جمعی از شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این راستا، جمعی از شهروندان ضمن ملاقات حضوری با شهردار به بيان مشکلات خود پرداختند و شهردار فیروزکوه نیز دستورات قانونی لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به واحدهای مربوطه صادر نمودند.

گزارش عملکرد مالی نیمسال اول 1401 (درآمد- هزینه) شهرداری فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه بر اساس ماده 71 قانون شهرداری ها و ماده 7 آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهر، نسبت به بیان و تشریح گزارش عملکرد مالی (درآمد و هزینه) مربوط به شش ماهه اول سال 1401 شهرداری اقدام نمودند.

ایشان اظهار داشتند: بودجه مصوب سالجاری شهرداری معادل 490.332.246.880 ریال بوده که با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، مجوزات ساختمانی صادره و … به شرح جدول ذیل برابر کدهای ابلاغی، وصول و در ردیف جاری و عمرانی هزینه گردید.

ضمناً این گزارش بر اساس مصوبه شماره 127 مورخ 1401/8/21 به تصویب شورای اسلامی شهر فیروزکوه نیز رسیده است.

نکات ایمنی استفاده از وسایل گاز سوز

۱.قبل از نصب هر گونه وسیله گاز سوز باید از باز بودن مسیر لوله های دودکش اطمینان حاصل نمود و هر وسیله گاز سوز باید دارای دودکش مجزا به همراه کلاهک اچ باشد.

۲.کلاهک اچ بهترین نوع کلاهک میباشد زیرا هوا در آن به خوبی جریان پیدا میکند و گازهای سمی از آن خارج میشود.

۳.ممکن است پرندگان بر روی دودکش لانه بسازند و مسیر آنرا مسدود کنند به همین دلیل باید حتما از لوله های دودکش بر پشت بام بازدید بعمل اید و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل نمود.

۴.اگر پس از لمس لوله های وسایل گاز سوز متوجه سرد بودن آن شدید بدانید که گاز مونوکسید کربن به خوبی از دودکش ها خارج نمیشود و نیاز به رفع عیب دارد.

۵.از قرار دادن پرده، البسه و ظروف پلاستیکی در مجاورت بخاری گاز سوز خودداری نمائید زیرا ممکن است سبب بروز آتش سوزی گردد.

۶.از قرار دادن سر لوله بخاری در داخل سطل آب جدا خودداری نمائید زیرا آب به هیچ وجه مانع از پخش مونوکسید کربن در محیط نمیشود.

۷‌.طول شیلنگ وسایل گاز سوز نباید بیشتر از ۱۲۰ سانتی متر باشد و هر وسیله گاز سوز باید دارای شیلنگ گاز مجزا باشد.

۸.در مواقعی که سوخت بخاری ناقص بوده و رنگ شلعه بخاری آبی نمیسوزد نباید به آن بی تفاوت بود زیرا ممکن است ناشی از نرسیدن هوا به آن باشد.

۹.در صورت بروز هر گونه مشکل در باب استفاده از وسایل گاز سوز شهروندان میتوانند با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تماس حاصل نمایند.

پیگیری شورا و شهرداری برای اتمام معبر ۱۸ متری فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، معبر 18 متری طرحی است که توافق با مالکان و اجرای آن سه دوره از شورای اسلامی شهر فیروزکوه را به خود دید و اواخر شورای اسلامی دوره پنجم طی مراسم رسمی بخشی از آن افتتاح شد، اما قسمتی بازگشایی و معبر در منطقه خط مثلث متوقف شد.

محمد رضا شهرآشوب در گفتگو با خبرنگاران گفت: طرح احداث معبر ۱۸ متری با هدف کاهش بار ترافیکی خیابان پاسداران و مرکز شهر از سال‌های قبل کلید خورد.

رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه با اشاره به اینکه اجرای این طرح تا قبل از خط مثلث راه آهن متوقف شده است افزود: ۵۰ درصد دیگر این پروژه با عبور از خط مثلث راه آهن و خروج خودرو‌ها از حوالی درمانگاه تأمین اجتماعی انجام می‌شود که رایزنی برای جلب نظر شرکت راه آهن تهران – شمال به منظور احداث تقاطع هم سطح اصلی‌ترین علت توقف ادامه روند کار است.

وی تصریح کرد: در آخرین نشست مشترک مدیران شهری با مدیر کل راه آهن تهران – شمال طی تفاهم نامه‌ای اجازه ساخت تقاطع هم سطح و احداث راهبند با دیده شدن منابع مالی آن از جانب شهرداری فیروزکوه داده شد.

رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر فیروزکوه افزود: در این تفاهم نامه، انجام امور عمرانی تقاطع، ساخت راهبند و ساخت کانکس نظارتی از تعهدات شهرداری و تأمین نیروی انسانی راهبند بر عهده راه آهن گذاشته شد.

شهرآشوب تأکید کرد: این نوید را به همشهریان می‌دهیم که روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی با این تفاهم نامه موافقت کرد و طی دو روز آینده با ابلاغ این موافقت نامه به شهرداری فیروزکوه، ادامه عملیات از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: تلاش داریم تا در ماه های آینده این معبر را با کارکرد کاهش بار ترافیک شهری بازگشایی کنیم.

 

نهضت ساماندهی زیرساخت های شهری مسکن مهر فیروزکوه ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه در گفتگویی با خبرنگاران گفت: نهضت آسفالت با پیش بینی 16 هزار متر مربع که شامل اجرای آسفالت معابر اصلی و فرعی است، از زمان تحویل در شهرک آل یاسین آغاز شد که در سال اول 3236 متر مربع و در سال دوم 12610 متر مربع آسفالت شد.

شهردار فیروزکوه افزود: پیاده روسازی و کف پوش نزدیک به 2000 مترمربع توسط شهرداری و 1000 مترمربع با مشارکت شهروندان اجرایی شده و جدول گذاری بیش از 3000 متر طول تاکنون در معابر شهرک مسکن مهر انجام شده است.

وی بیان داشت: از همان روزهای اولیه واگذاری شهرک مسکن مهر به شهرداری به واسطه ی درخواست های مکرر و به حق مردم شریف ساکن شهرک، عملیاتی همچون جدول گذاری معابر، رنگ آمیزی جداول، آسفالت، درختکاری، اجرای بتن، تسطیح و شن ریزی پارکینگ ها و احداث پارک را شهرداری در دستور کار خود قرار داد.

صادقی ادامه داد: احداث دو پارک و نصب وسایل بازی کودکان و ایجاد فضاهای سبز شهری موجب نشاط در کودکان و به‌وجود آمدن محیطی زیبا و ایمن برای فضای تفریحی کودکان و خانواده ها شد و پیش بینی شده در آینده نزدیک پارک سوم نیز عملیات اجرایی آن آغاز شود.

شهردار تأکید کرد: این پروژه ها با اعتبارات استانی و داخلی شهرداری انجام شده و با توجه به بودجه مالی محدود شهرداری و حجم زیاد عملیات عمرانی در شهرک مسکن مهر، همچنان عملیات عمرانی در این شهرک در حال اجرا می باشد و ادامه خواهد داشت، این امر می‌طلبد دستگاه‌های مرتبط و نهاد های مردمی نسبت به همکاری با شهرداری اهتمام ورزند تا مسکن مهر به جایگاه اصلی خود برسد.

وی ضمن تقدیر از استاندار تهران و همراهی نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان در پیگیری و تخصیص اعتبارات استانی و زحمات پرسنل خدوم شهرداری در اجرای پروژه ها اعلام کرد: نهضت آسفالت در شهرک مسکن مهر متوقف نمی شود و هر معبری که کاربرد تردد عمومی داشته باشد آسفالت خواهد شد.

وی افزود: طبق اصول فنی و مهندسی اجرای آسفالت در یک منطقه تابع شرایط و مقررات خاصی مانند دمای زمین، دمای محیط و دمای آسفالت است که عدم رعایت این شرایط اجرای آسفالت را بی ثمر کرده و باعث تخریب سریع آسفالت خواهد شد.

صادقی اذعان داشت: به علت شروع فصل سرد و عدم وجود شرایط فنی، آسفالت و جدول گذاری متوقف شد و به محض ایجاد شرایط لازم و در اسرع وقت جهت اجرای آسفالت و ادامه جدول گذاری بودجه تخصیص داده خواهد شد و اهالی مسکن مهر شهرک آل یاسین از این حیث نگرانی نداشته باشند.

فهرست