پیام تبریک شهردار به مناسبت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی شهرداری فیروزکوه ، جعفر پرج شهردار فیروزکوه در پیامی فرارسیدن 16 آذر، روز دانشجو را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت

بسمه تعالی

در طول تاريخ ، دانشگاهيان به عنوان قشر فرهيخته سعي در حفظ استقلال دانشگاه ها و به تبع آن استقلال و سربلندي کشور داشته اند و هر گاه مانعي در اين راه ديده اند ، نقش موثری در آغاز حرکتهاي مردمي داشته اند .
بی شک ، حماسه ضد استبدادی و استکبار ستیزی 16 آذر سال 1332 ، با ارزش ترین نمونه و يکي از برگهاي ماندگار تاريخ ايران زمين ، حماسه رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت ، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند .
فرا رسیدن روز ۱۶ آذر هر سال یادآور حماسه شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان و مبارز میهن اسلامی در ذهن جامعه اسلامی ما زنده می‌شود که پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خود کامگی داخلی است.

این روز فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ دانشجویان ، این قشر تاثیرگذار و پرافتخار را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آنها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده و نقش بسزایی داشته‌اند و دارند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، فرا رسیدن ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو که نماد آزادی‌ خواهی و حق‌ طلبی است را به همه اصحاب علم و اندیشه خاصه دانشجویان و اساتید وارسته و برجسته دانشگاه ها به ویژه دانشجویان و جامعه دانشگاهی شهرستان فیروزکوه تبریک عرض نموده ، عزت و سربلندی این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم .

اخبار قبلی
روز دانشجو مبارک
اخبار بعدی
وعده تامین و تخصیص قیر مورد نیاز آسفالت محور ۴۵ متری فیروزکوه در دیدار مهندس میرزایی نماینده محترم با مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی
فهرست