معبر 18 متری در یک قدمی بازگشایی

معبر 18 متری که بعنوان مهمترین پروژه چندین سال اخیر شهرداری و شهر فیروزکوه بوده با ممارست و تحمل ریاضتهای فراوان توسط شخص شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بعد از تملک زمین ها و ساختمانهای اطراف و تخریب آنها و رایزنی های فراوان با مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، امروز 29 آذر با تخریب قطعه ساختمان ورودی این معبر در آستانه بازگشایی و افتتاح قرار گرفت .

در ساعت 10:00 صبح امروز با حضور فرماندار شهرستان ، شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس شبکه بهداشت و درمان ، مسئولین انتظامی و راهنمایی و رانندگی و اصحاب رسانه توسط ادوات سنگین شهرداری دستور تخریب این ساختمان صادر شد .

به گفته مهندس پرج شهردار فیروزکوه : همانطور که قبلاً بیان شده بود یکی از مهمترین مشکلات شهر فیروزکوه عدم عرض مناسب خیابانهای سطح شهر برای رفت و آمد خودروها و به سبب عریض نمودن پیاده روهای شهرستان و عدم عقب نشینی املاک حومه خیابان در ساعاتی از شبانه روز اختلال فاحشی در روند تردد خودرو ها و عابرین به وجود خواهد آمد .

وی یادآور شد : استارت پروژه معبر 18 متری که کار زیربنایی آن از سنوات گذشته آغاز شده بود و به منظور کاهش بار ترافیکی شهر از مدتها پیش با مطالعات کارشناسی شده انجام شده بود .

مهندس پرج ادامه داد : در این خصوص میتینگهای فراوانی بین اشخاص حقیقی و حقوقی درمورد چگونگی تملک اراضی و املاک انجام شده که بحمدالله در این خصوص هیچگونه طرح دعوایی در مراجع قضایی صورت نگرفته و موضوع تملک زمینهای حومه این معبر حل شده است .

مهندس پرج خاطرنشان کرد : این معبر از میدان راه آهن « جنب پل » به عنوان مسیر ورودی آغاز شده و با گذر از خیابان مطهری و منطقه وروا اولیا از میدان سپاه « جنب پاراژ آهنگر » بعنوان مسیر خروجی اتمام پیدا می کند .

شهردار فیروزکوه با اشاره به اینکه افتتاح رسمی این معبر در آینده نزدیک خواهد بود افزود : بدلیل وجود رودخانه در مدخل این معبر باید عملیات پل سازی برای گذر خودروها انجام شود و بعد از پایان یافتن این عملیات عمرانی رسماً پروژه معبر 18 متری با هدف کاهش بار ترافیکی شهر افتتاح خواهد شد .

مهندس پرج در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به هموار شدن مسیر خروجی این معبر شاهد آن هستیم که این مسیر هم اکنون توسط شهروندان مورد استفاده قرار گرفته و آثار مثبت این پروژه از همین الان مشهود و ملموس شده است .

لازم به ذکر است نیما سراج رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس باطبی مسئول واحد شهرسازی شهرداری نیز در ادامه گزارشاتی مدون نسبت به چگونگی روند عمرانی این پروژه ارائه داده اند .

 

 

 

« شهرداری فیروزکوه نهاد خدمت ، نماد توسعه »

dsc00993_640

dsc00977_640

dsc01008_640

dsc01007_640

dsc00985_640

 

اخبار قبلی
حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در مجمع خیرین سلامت استان تهران
اخبار بعدی
برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان با حضور شهردار فیروزکوه
فهرست