برگزاری همایش ملی توسعه پایدار شهر فیروزکوه

همایش ملی توسعه پایدار شهر فیروزکوه با حضور دکتر پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران، مسئولین اداری شهرستان و پژوهشگران و محققان عرصه توسعه پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، همایش ملی توسعه پایدار شهر فیروزکوه با حضور دکتر پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران، فرماندار شهرستان، شهردار فیروزکوه، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولین اداری شهرستان و پژوهشگران و محققان عرصه توسعه پایدار با محوریت شهرسازی، خدمات شهری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مالی، اداری، حمل و نقل و ترافیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه برگزار شد.

در ابتدای همایش حجت الاسلام والمسلمین رستمی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه، ضمن خیرمقدم به حضار، اذعان داشت: وقتی بحث توسعه شهرستان مطرح می‌شود اول مخاطب باید مسئولین شهرستان باشند؛ یک دلیل عدم توسعه فیروزکوه این است که دلسوزی و دغدغه لازم از سوی مسئولین مشاهده نمی‌شود؛ هم‌چنین باید در نظر گرفت ضمانت اجرای حرف‌هایی بیان شده چیست که منتج به توسعه پایدار شود؟ قانونی که عمل نشود از بی‌قانونی بدتر است؛ به طور مثال از سوی مقام معظم رهبری شعار سال را حمایت از کالای ایرانی قرار می دهند ولی اجرا نمی‌شود و در حد شعار باقی می‌ماند؛ باید توجه به ضمانت اجرایی و حوزه اجرا داشت تا بحث‌های تخصصی عملیاتی شود.

در ادامه همایش مقاله هایی در زمینه توسعه صنعتی، توسعه کشاورزی، توسعه ورزشی و رفاهی شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و ظرفیت‌های موجود در این حوزه‌ها معرفی شد.

در پایان مراسم دکتر پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران، در عرصه توسعه پایدار خاطر نشان کرد: یکی از مزیت‌های فیروزکوه این است که این شهر در چهار راه قرار دارد و جاده کمربندی ندارد یعنی مسافرها از داخل شهر عبور می‌کنند؛ دو ویژگی شهرستان فیروزکوه باد و سرما است و می‌توانید از این دو در راستای توسعه شهرستان استفاده کنید.

وی با اشاره به راهکارهای توسعه فیروزکوه تاکید کرد: یکی از انرژی های نو استفاده از باد است؛ می‌توانید از این مزیت‌ها برای تولید انرژی استفاده کنید؛ باید به شرایط طبیعی فیروزکوه دقت کنید؛ باید کاری کنید که توسعه پایدار باشد، برخی اقدامات در این راستا انجام می شود ولیکن توسعه ناپایدار است.

در پایان مراسم با اهدای جوایز و لوح سپاس از برگزارکنندگان و ارائه دهندگان مقالات برتر، تجلیل شد.

 

اخبار قبلی
قرارداد بازسازی و توسعه مجموعه شهربازی رسماً ابلاغ شد
اخبار بعدی
بازدید فرماندار از پروژه های شهرداری فیروزکوه
فهرست