برگزاری مانور خودروهای آتشنشانی در سطح شهر فیروزکوه

مانور خودروهای آتشنشانی به مناسبت روز آتشنشانی و ایمنی در سطح شهر فیروزکوه برگزار شد.

غروب امروز خودروهای آتشنشانی با حرکت در سطح شهر و اجرای مانور روز هفتم مهرماه روز آتشنشانی را گرامی داشتند.

بر اساس این گزارش، روز بین المللی ایمنی در دنیا مصادف است با روز ۷ آوریل که همه ساله در کشور های جهان به ویژه کشورهای صنعتی این روز را گرامی می دارند ودر چنین روزهائی مقالات متعدد علمی در زمینه ایمنی در سمینار ها عنوان می شود و یا در نشریات چاپ می گردد.

تا قبل از آغاز جنگ تحمیلی،روز مخصوصی بنام ایمنی و آتش ‌نشانی در ایران وجود نداشت.  در آغازین روزهای هجوم ناجوانمردانه دشمن بعثی عراق به خاک میهن عزیزمان ایران ، یعنی هفت مهر ماه ۱۳۵۹ هواپیماهای دشمن پالایشگاه بزرگ آبادان را مورد حمله قرار داده و آنجا را به آتش کشیدند، با توجه به اینکه پالایشگاه آبادان شریان اقتصادی و اسکله اصلی صادرات نفت کشور تلقی می‌شد، آتش گرفتن و نابودی آن به منزله سست شدن پایه‌های مقاومت و شکستن ستون‌های اقتصادی کشور تلقی می‌شد اما ۲۱ نفر از آتش‌نشان قهرمان و مسلمان ایران هرگز این خفت را برازنده ایران اسلامی و جوانان غیور آن نمی‌دانستند.

آنها لباس رزم عاشقانه برتن کرده و بعد از ساعت‌ها تلاش و ایثار در میان آتش و خون و خمپاره، به اسطوره‌های مقاومت و شهادت آتش‌نشانان مبدل شوند آنها موفق شدند آتش افروخته دشمن بر دامن وطن را خاموش کرده و خواب مهاجمان را به کابوسی برای آنها مبدل سازند.

آتش‌نشانان خود در میان شعله‌های برافروخته جان باخته و شربت شهادت نوشیدند و همچون پروانه‌هایی بال و پر خویش را به شوق وصل دوست، در راه آرمان‌های مقدس خویش فدا کردند. روحشان شاد و راهشان مستدام باد

از آن زمان تاکنون هفت مهر به نماد ایثار و از خود گذشتگی آتش‌نشانان سراسر کشور تبدیل شده و این روز به عنوان روز آتش‌ نشانی و ایمنی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

اخبار قبلی
برگزاری رژه حماسی در فیروزکوه
اخبار بعدی
صدور حکم انتصاب شهردار فیروزکوه
فهرست