بازدید شهردار و شورای اسلامی شهر از کتابخانه امیری فیروزکوهی به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی و همزمان با سومین روز از این هفته شهردار فیروزکوه و اعضای شورای اسلامی شهر از کتابخانه امیری فیروزکوهی بازدید و به رسم ادب چند جلد کتاب به این مکان فرهنگی هدیه نمودند .

مهندس پرج شهردار فیروزکوه در حاشیه این دیدار اظهار داشت : هفته کتاب و کتاب خوانی فرصت مغتنمی است تا از تلاشگران این عرصه تشکر و قدردانی کنیم .

وی اضافه کرد : رشد ، تعالی و بالندگی هر شهر در افزایش انگاره های درونی شهروندان آن شهر نهفته است و الفت با یار مهربان می تواند سبب ارتقای شخصیتی فرد شود .

مهندس پرج اذعان کرد : خوشبختانه وجود کتابخانه های سطح شهرستان با تهیه آرشیوی مناسب از موضوعات علمی می تواند فراهم کننده بسترهای لازم برای طالبان این عرصه باشد .

شهردار فیروزکوه تأکید کرد : رسوخ فرهنگهای بیگانه به شریان زندگی مردم جزء خطرات امروز جامعه است و نویسندگان می توانند با زنده نگه داشتن ارزشها و هنجارهای اجتماعی و تبین آن به مردم نقش سازنده ای در پاسداشت فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشند .

حسینی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در ادامه ضمن خوش آمد گویی به شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر از حسن نظر آنها تشکر و خاطر نشان کرد : گرامی داشت و حضور تیم مدیریت شهری حامل این پیام است که افق و چشم انداز این مجموعه برای ارتقاء و پیشرفت شهرستان افزایش آموزه های درونی و فرهنگ سازی مناسب در همه زمینه ها است .

وی در ادامه افزود : با توجه به سیتره فضای مجازی و افزایش دانشنامه های این حوزه باز هم کتاب در زندگی مردم نقش سازنده ای دارد چرا که حامل پیام هایی مبنی بر سبک درست زندگی و افزایش دانش درونی است .

محمد درویش متولی ، سید امین حسینی ، محمدفاضل شریعت زاده از اعضای شورای اسلامی شهر و محمد صادق رحماندوست مسئول حراست شهرداری از جمله حاضرین این مراسم بودند .

نیما سراج ، جلال بنار ، کرمعلی باطبی و مهدی فخراور نیز این هفته را به فعالین این عرصه تبریک گفتند .

لازم بذکر است در حاشیه این بازدید « یاد مانده های معماری سنتی فیروزکوه » به تحریر استاد محمد حسن جواهری که طبیعت روستاهای شهرستان در قالب این کتاب مصور نمود رونمایی و به کتابخانه امیری فیروزکوهی توسط شهردار و شورای اسلامی شهر فیروزکوه اهدا گردید .

 

 

« شهرداری فیروزکوه نهاد خدمت ، نماد توسعه »

 

img_20161119_073007_640

img_20161119_073001_640

img_20161119_072953_640

 

اخبار قبلی
سازمان حمل و نقل عمومی در فیروزکوه راه اندازی می شود
اخبار بعدی
پیام تبریک مهندس پرج شهردار فیروزکوه به مناسبت آغاز هفته بسیج
فهرست