آموزش کافی اصلی مهم در مقابله با بلایای طبیعی

همه ساله پنجم دی ماه و سالروز زلزله بم به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نام گذاری شده است ، امسال با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و انسجام در اقدامات ، شعار « آگاهی از مخاطرات طبیعی ، ارتقای تاب آوری جامعه » به عنوان شعار این روز در سال 95 در نظر گرفته شده است .

مهندس جعفر پرج شهردار و مدیر بحران شهر فیروزکوه در گفتگویی اظهار کرد : آموزش نقش مهم و بی بدلیل در کاهش اثرات ناشی از بلایای طبیعی خواهد شد و مهمترین موضوعی که بعد از وقوع بحران اثرات مخرب تری از مورد اولیه به جا خواهد گذاشت عدم وجود آموزش صحیح تیم های مدیریت بحران و عوامل امداد و نجات است .

وی تصریح کرد : در این خصوص برحسب وظیفه این نهاد بعنوان نهاد ارشد اجرایی شهر همایش زلزله و ارائه راهکار برای پیشگیری و مقابله با آن سه شنبه 7 دی ماه رأس ساعت 16:00 در محل مجتمع فرهنگی هنری آفرینش برگزار می شود .

شهردار فیروزکوه تصریح کرد : بعد از وقوع بحران های طبیعی به طبع با مشکلاتی نظیر قطع حاملهای انرژی ، کمبود مواد غذایی و سیستم های گرمایش و سرمایشی مواجه خواهیم شد و چنین میتینگهایی می تواند راهکارهای مناسبی برای زمان های پیشبینی نشده ارائه شود .

مهندس پرج خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه شهر فیروزکوه بر روی گسل و کمربند زلزله قرار دارد ، آموزش کافی برای مقابله با این بلایای طبیعی در اولویت است .

این مقام مسئول در پایان تأکید کرد : همچنین بررسی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در مدیریت بحران و به روز رسانی آنها از دیگر اقداماتی است که در این روز مورد بررسی قرار می گیرد .

 

 

« شهرداری فیروزکوه نهاد خدمت ، نماد توسعه »

 

اخبار قبلی
بازدید شهردار و مسئولین دوایر از کشتارگاه سنتی فیروزکوه
اخبار بعدی
برگزاری همایش ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی
فهرست