پیش بینی برنامه های فرهنگی در بودجه سالجاری شهرداری / انتقال درست مطالبات مردمی خواسته شورا از خبرنگاران

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، محمد اسفندیار در نشست خبری ضمن اشاره به نقش مهم خبرنگاران در حوزه فرهنگی و اجتماعی گفت: خبرنگاران وجدان بیدار جوامع و تصویرگر زمان خود هستند و اگر خبرنگاران حضور نداشته باشند سلامت فکری و فرهنگی جوامع دچار مشکل خواهد شد.

وی افزود: خبرنگاران حلقه وصل دولت و مردم هستند و از دولت خواسته مردم را مطالبه میکنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر فیروزکوه بیان داشت: اگر خبرنگاران نباشند مطالبات کمرنگ خواهد شد و انتقال درست مطالبات مردمی از خواسته های ما از خبرنگاران است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و حقوقی شورای اسلامی شهر فیروزکوه تصریح کرد: در آغاز فعالیت شورای دوره ششم شهر فیروزکوه در حوزه اجتماعی و فرهنگی و مسائل مربوط به آن کالبدی کمرنگ داشت.

ایشان تأکید کردند: تدوین بودجه فرهنگی در سالجاری انجام و برنامه ها در آن دیده شد و بخشی از این برنامه ها با حضور و هماهنگی نهادهای فرهنگی و مذهبی شهرستان همچون ستاد نماز جمعه، ناحیه مقاومت بسیج، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ادارات مرتبط انجام شده است.

اسفندیار افزود: شهرداری و شورای شهر در برخی از برنامه ها به عنوان همکار و با در اختیار قراردادن هزینه بخشی از برنامه مدنظر شهرستان، امورات فرهنگی شهر را پیش برده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و حقوقی شورای اسلامی شهر فیروزکوه اظهار داشت: همکاری در برگزاری راهیان نور، مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره)، جشن عفاف و حجاب و اجرای برنامه زنده شب های فیروزه ای با مشارکت صدا و سیما، فرمانداری و شهرداری در سه شب از جمله برنامه هایی است که اجرایی شده است.

وی به برنامه همشهری اشاره و گفت: در 6 ماه دوم سال با همکاری و تعامل هنرمندان فیروزکوه در حوزه فرهنگی و اجتماعی و نشاط شهروندی، برنامه همشهری پیش بینی شده که اجرا خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر فیروزکوه تأکید کرد: با استفاده از مشاوران حقوقی مجرب، رفع مشکلات و پرونده های حقوقی در جریان قرار گرفت و در بسیاری از پرونده ها آراء صادر شد تا مطالبات شهرداری با همکاری مشاوران حقوقی اخذ شود.

وی تصریح کرد: در حوزه های اجتماعی، مشاوران اجتماعی به مجموعه اضافه خواهند شد تا آسیب ها و مشکلات اجتماعی محلات شناسایی شود و ضمن ارائه راهکارها، مشکلات رفع شود.

اسفندیار در پایان اظهار داشت: به دنبال این هستیم که فضای فرهنگی و اجتماعی شهر متحول شود که نیازمند تعامل دوطرفه اصحاب رسانه و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی برای شناسایی مطالبات مردم در این زمینه است.

اخبار قبلی
رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و اجرای پروژه های سطح شهر / لایروبی انهار بر اساس قانون بر عهده امور منابع آب است
اخبار بعدی
تلاش برای رسیدگی به وضعیت بحرانی آسفالت شهر در دوره ششم / اصلاح طرح جامع و طرح تفصیلی در دستور کار است
فهرست