معاون وزیر کشور: اصلاح طرح تفصیلی فیروزکوه بررسی و ابهامات رفع خواهد شد / ظرفیت شهرستان فیروزکوه در خصوص جذب سرمایه گذار زیاد است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، مهدی جمالی نژاد صبح سه شنبه در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری و روستایی شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۲ هفته اخیر افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و شهردارها را داشته‌ایم که از سال گذشته ۲ مرتبه این اتفاق افتاده است.

وی افزود: متأسفانه در شهرداری‌های کشور در بحث نیروی انسانی و استخدامی آشفتگی دیده می‌شود، خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و در کمیسیون اجتماعی مجلس آئین نامه‌ای تصویب شده و در کنار اقدامات تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی نیز مورد پیگیری و بررسی است و تلاش بر این بوده که نیروهای شهرداری انتظام بخشی و سپس امنیت شغلی تأمین شود و در کنار انتظام بخشی، از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان و جوانان مستعد در توسعه شهرها استفاده شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: مدیریت شهری مدیریت ویژه و تخصصی است، قرار گرفتن در این عرصه نیز نیروهای خاص خود را می‌طلبد چرا که در شهرداری‌ها بیش از ۳۰۰ مأموریت وجود دارد و باید در این حوزه یک نگاه فرانگر و جامع حاکم باشد.

جمالی نژاد افزود: استان تهران از استان‌های کم برخوردار است و نیاز به نگاه ویژه دارد چرا که بافت فرسوده زیادی در مناطق وجود داشته و طی بازدیدی که در خصوص بازآفرینی بافت فرسوده داشتیم مقرر شد اصلاح طرح تفصیلی بررسی و ابهامات رفع شود و از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری‌ها مساعدت‌هایی در خصوص تسهیلات صورت بگیرد.

وی با اشاره به مصوبات این نشست تصریح کرد: خوشبختانه با وجود ردیف ۵۸ آئین نامه‌ها قرار شد در این زمینه به شهرداری فیروزکوه و ارجمند مساعدت‌هایی در قالب بلاعوض تا قبل از فصل سرما صورت بگیرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: ظرفیت شهرستان فیروزکوه در خصوص جذب سرمایه گذار زیاد بوده و جاذبه‌های خوبی دارد که لازم است از نقاط مختلف کشور در این منطقه حاضر شوند و در عرصه‌های گردشگری طبیعی سرمایه گذاری‌هایی در این منطقه صورت بگیرد.

 

اخبار قبلی
بازدید معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از شهرداری فیروزکوه
اخبار بعدی
ادامه عملیات اجرایی ترمیم و لکه گیری آسفالت معابر و خیابان های شهر فیروزکوه
فهرست