لزوم مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری وسایل پارک ها

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، باطبی، مسئول فضای سبز شهرداری فیروزکوه، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مرمت و بازسازی آب‌نمای تختی، ترمیم و مرمت آب‌نمای فرمانداری، رنگ‌آمیزی آلاچیق‌های سطح شهر، نقاشی دیواری در سطح شهر، احیای بلوار 45 متری، احیا، ترمیم و مرمت بلوار امیری فیروزکوهی از میدان امام علی(ع) تا میدان امام خمینی (ره) از جمله اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز و زیباسازی است.

وی با اشاره به تعویض وسایل پارک ها در ادامه بیان کرد: پارک فاز یک، دو و سه امیری فیروزکوهی، پارک اندیشه، پارک پیامبر اعظم، فاز یک و دو خلیج فارس، پارک کوهستان و حرم، پارک ملاجعفری، تختی یک و دو، پارک 15 خرداد و دوم غربی و حریم لوله گاز از جمله پارک‌هایی بود که وسایل آن تعویض یا ترمیم شد.

مسئول فضای سبز شهردای فیروزکوه خاطرنشان کرد: امسال 400 مترمربع کف‌پوش گرانولی انجام شده که اغلب پارک‌ها این کف‌پوش را دارند و پارک‌های باقیمانده نیز در دستور کار هستند.

باطبی در خصوص زیباسازی سطح شهر با اشاره به تخمین هزینه دو و نیم میلیارد تومانی، تصریح کرد: رنگ‌آمیزی المان‌های سطح شهر، خاک برداری و جدول بندی اطراف درختان بلوار امیری از میدان امام علی (ع) تا میدان امیری فیروزکوهی، تعویض چمن‌های بلوار 45 متری از میدان امام خمینی (ره) تا میدان امام علی(ع)، تکمیل گلدان صخره‌ای روبروی فرمانداری، رنگ‌آمیزی و طراحی جدید گلدان صخره‌ای و تعمیر آب‌نمای تختی و روبروی فرمانداری از جمله اقدامات در دست اجرای شهرداری در زمینه زیباسازی سطح شهر است.

وی همچنین افزود: نقاشی دیواری سطح شهر از دیگر برنامه های شهرداری است که پیش‌بینی می‌شود هزینه‌ای بالغ بر 150 میلیون تومان را داشته باشد.

مسئول فضای سبز شهرداری فیروزکوه در خصوص نامگذاری معابر و کوچه های سطح شهر بیان داشت: سال گذشته تقریباً تمام معابر و میادین سطح شهر نامگذاری شد و تابلوهای جدید نصب شد؛ امسال برای محدوده دشت ناصر (شهرک آل یاسین) به درخواست مردم نام شهید نیز برای این شهرک پیشنهاد و ارائه شد، تابلو نیز در حال طراحی و ساخت است و در روزهای آتی این تابلو نیز نصب خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در حفظ فضای سبز و پارک‌های سطح شهر، اشاره داشت: یکی از دغدغه‌های ما این بود که وقتی کودکی در پارک بازی می‌کند وسایلی که به دلیل استفاده نامناسب بزرگسالان تخریب شده، به کودکان آسیب نزند؛ شهرداری وظیفه خود را در راستای ترمیم و تعویض وسایل بازی پارک‌ها انجام داده است، از مردم درخواست داریم در حفظ و نگهداری این وسایل همچون وسایل منزل خود، اهتمام ورزند چرا که در نهایت منفعت این وسایل برای عموم شهروندان است.

باطبی با اشاره به نگهداری از فضای سبز و گلکاری سطح شهر، بیان داشت: یکی از مشکلاتی که ما در سطح شهر فیروزکوه داریم این است که برخی از افراد گل‌کاری‌هایی که از سوی شهرداری انجام می‌شود را تخریب می‌کنند در حالی که شهرداری فیروزکوه همواره هر مجموعه، نهاد، ارگان و یا حتی مردم عادی برای دریافت گل مراجعه کرده‌، با توجه به موجودی گلخانه شهرداری در اختیار آنها قرار داده است، هر چند ظرفیت شهرداری در این زمینه به میزان زیادی نیست ولی در حد توان خود از اهدای گل به مراجعه‌کننده دریغ نکردیم.

اخبار قبلی
تعویض وسایل بازی پارک های سطح شهر فیروزکوه / پروژه های نورپردازی و زیباسازی در دستورکار شهرداری
اخبار بعدی
تداوم اجرای پروژه های نورپردازی شهری / تکمیل دروازه حرم و آبنمای تختی
فهرست