قرارگیری 37 درصد از مساحت شهر فیروزکوه در بافت فرسوده / اجرای طرح بازآفرینی در گرو مشارکت شهروندان

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فیروزکوه، شهردار فیروزکوه با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده در گرو مشارکت شهروندان است گفت: نزدیک به 37/8 درصد از مساحت شهری فیروزکوه در بافت فرسوده قرار دارد.

جعفر پرج در گفتگو با خبرنگاران گفت: بیشتر بلوک های مصوب بافت فرسوده در بخش جنوبی شهر در محلات مسجدسی، تختی، پشت راه آهن، قنبرآباد، وره وا، مفت آباد، هندورزان و جمشیدآباد، با جمعیتی نزدیک به 7000 نفر واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 37/8 درصد از مساحت شهری فیروزکوه در بافت فرسوده قرار دارد، افزود: این بافت ها شامل 102 بلوک با بیش از 1300 قطعه ملک می باشد که سطحی حدود 68 هکتار با احتساب معابر و حدود 41 هکتار بدون احتساب معابر است.

شهردار فیروزکوه تصریح کرد: دفتر تسهیلگریِ نوسازی، مشارکت اجتماعی و توسعه محله ای به کارفرمایی شهرداری فیروزکوه طی قراردادی در شهریورماه سال1399 به عنوان نخستین دفتر در سطح شهرهای استان تهران راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: دفتر تسهیلگری فیروزکوه تاکنون اقداماتی را در حوزه کالبدی و اجتماعی با محوریت شناسایی و مطالعه بافت فرسوده و افزایش سطح مشارکت اجتماعی اجرایی نموده است که این اقدامات تا رسیدن به نتایج طرح ادامه خواهد داشت.

پرج تأکید کرد: مشارکت شهروندان ساکن در بافت های فرسوده فیروزکوه، مهمترین نقش را در اجرای این طرح ایفا می نماید.

اخبار قبلی
بازدید شهردار فیروزکوه از گلخانه شهرداری
اخبار بعدی
عملیات رفت و روب و پاکسازی ورودی شهر فیروزکوه
فهرست