طرح تفکیک پسماند توسط پیمانکار شهرداری اجرا خواهد شد

طرح تفکیک پسماند توسط پیمانکار شهرداری اجرا خواهد شد / جمع آوری 40 تن زباله به صورت روزانه از سطح شهر فیروزکوه

?معاون خدمات شهری شهرداری اظهار داشت: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن، برابر با ابلاغیه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و همچنین تأکیدات شهردار فیروزکوه، طرح جمع آوری و تفکیک زباله و پسماند خانگی توسط پیمانکار طرف قرارداد شهرداری فیروزکوه صورت خواهد گرفت.
?حسین شجاع افزود: طبق مفاد قرارداد پیمانکار با شهرداری، آموزش چهره به چهره شهروندان در سطح محلات، ادارات و اصناف جهت تفکیک پسماند از مبداء، از جمله تعهدات پیمانکار بوده که مقدمات کار با نظارت حوزه خدمات شهری انجام شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا، امر آموزش چهره به چهره شهروندان متوقف مانده است.
?ایشان در ادامه بیان داشتند: در طول سال به طور متوسط روزانه ۴۰ تن زباله از سطح شهر جمع آوری و به سایت زباله شهرداری منتقل میگردد.
?شجاع در خصوص نحوه جمع آوری زباله های سطح شهر اظهار داشت: با طراحی و برنامه ریزی بعمل آمده، سطل های زباله در ابتدا و در برخی از موارد در انتهای کوچه (با توجه به طول کوچه و تعداد واحدهای مسکونی) قرار داده شده و شهروندان محترم زباله های خود را به درون سطل های زباله تعبیه شده قرار داده و سپس همکاران با خودرو حمل زباله در ساعات تعیین شده نسبت به بارگیری و انتقال آن به سایت زباله، اقدام خواهند نمود.
?وی افزود: با توجه به این که خدمات شهر شهرداری تعهدی در خصوص جمع آوری زباله ها از درب منازل شهروندان نخواهد داشت، از شهروندان درخواست میگردد در صورت مشاهده رهاسازی و دپو زباله در سطح کوچه ها توسط افرادی که نسبت به تضییع حق سایر ساکنان اقدام می نمایند، فورا مراتب را با شماره ۷۶۴۴۲۸۹۸ و یا سامانه ۱۳۷ در میان گذاشته تا با فرد یا افراد خاطی، برخورد قانونی بعمل آید.

اخبار قبلی
اصلاح و مرمت جداول جهت رفع مشکل گرفتگی و هدایت آب های سطحی.
اخبار بعدی
رنگ آمیزی جداول معابر سطح شهر فیروزکوه.
فهرست